Sportovní gymnastika - žactvo

Oddíl je určen pro dívky od 5 let. Cvičíme každý čtvrtek 18,00 - 19,15 h (včetně jarních, velikonočních i podzimních prázdnin) a dále v nepravidelných intervalech si pronajímáme tělocvičnu Sokola I (zpravidla pátek 19-20h).

Náplní oddílu jsou základy gymnastiky aneb "gymnastika do přemetu" a pro šikovné a starší cvičenky "gymnastika od přemetu". Členové oddílu se účastní závodů sokolské všestrannosti - plavání, sportovní gymnastika, šplh a atletika. Jedná se o závod jednotlivců a pravidelně nám do celostátního přeboru postupují cvičenky jak v mladším, tak ve starším žactvu.

Nověji se věnujeme i nejmladšímu odvětví gymnastiky Teamgymu. Teamgym je závod 6 -12 členných družstev. Na podzimu roku 2014 jsme začali účastí v závodech ČOS cyklu Malý Teamgym kategorie I.

Rok 2015 se nám vydařil a na podzim z oblastního kola v Písku jsme si přivezli stříbrnou medaili, z velké oblasti z Prahy pak medaili bronzovou. Toto družstvo (děvčata narozená 2005-2006) se bude v letošním roce připravovat pro závod Teamgym Junior a do závodu Malý Teamgym vyšleme družstvo mladších holčiček (děvčata narozená 2007 a ml.)

Oddíl je v současné době plně obsazen.

Pondělí od 17.30 do 19.00 hod, malá tělocvična

Čtvrtek od 18 do 19.15 hod

Kontaktní trenér: Jana Kozáková tel. 605 751 092 , e-mail: jana_kozakova@post.cz

Ostatní trenéři: Brabec Ondřej, Čejková Mirka, Kolářová Hana, Košková Lenka