V suterénní mučírně (z historie oddílu kulturistiky)

Kulturistika Oddíl kulturistiky vznikl ze skupinky několika nadšenců, kteří cvičili ve skautských cha-tách pod Chlumem. Po přestěhování do suterénních prostor doubravecké sokolovny fungoval nadále jako zájmový kroužek a byl přičleněn k ZRTV.

Samostatnou činnost začal oddíl vyvíjet v průběhu sedmdesátých let. Během několika roků se dostal na tehdejší dobu na solidní úroveň co se týkalo vybavenosti. Něčím pomohla jednota, něco zhotovili členové svépomocí.

Kulturistika V oddíle vyrostlo několik velmi dobrých soutěžních kulturistů. Závodníci Mareš, Božek, Svidenský dosahovali velmi dobrých výkonů. Nejvýraznější osobností byl Milan Bodlák, který se po několik let pohyboval na předních místech krajských i celostátních soutěží. Rovněž je třeba připomenout jméno závodníka v silovém trojboji Sekota, který se také umísťo-val na předních místech celostátních soutěží. Bohužel, oba dva posledně jmenovaní oddíl opustili, protože jsme nebyli schopni je zajistit - soutěžní kulturistika je velmi drahá záležitost.

Kulturistika Oddíl uspořádal několik soutěží O velkou cenu Plzně, které z podstatné části zajistil po organizační stránce. V současné době oddíl funguje hlavně jako oddíl kondiční kulturistiky. I takto splňuje svůj účel a je důležitým článkem v rámci naší jednoty. Jak známo, tělesná silová cvičení dobře odstraňují stres a velmi dobře udržují fyzickou i psychickou zdatnost. Udržení dobré kondice lidí, kteří o činnost v oddíle kulturistiky mají zájem, je asi důležitější než špičkové výkony několika jednotlivců.

V posledních létech se podařilo zvednout stav členské základny na dvojnásobek a zajistit tak sportovní vyžití pro daleko větší okruh zájemců. V nastoupeném trendu chce oddíl pokračovat, pokud to kapacita posilovny dovolí.

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Lékárna na Slovanské

Chválenda - Restaurace Slovany

Městský obvod Plzeň 4

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Jiří Trampota - FITSPORT

Lubricant s.r.o.

Sportovní portál města Plzně

Nadace sportující mládeže

Město Plzeň

Plzeňský kraj

Česká spořitelna, a.s.

WPB Capital

Kooperativa pojišťovna a.s.


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec