Noční badmintonový turnaj

se konal v pátek 23. června 2023 od 18 hodin v doubravecké sokolovně jako součást Noci sokoloven organizované ČOS a v rámci oslav založení Světové badmintonové federace, k nimž se připojil Český badmintonový svaz. Zprvu to vypadalo, že půjde o velmi komorní záležitost, protože v termínu přihlášek dle propozic svůj zájem dalo najevo jen pár účastníků. Tak to asi dneska chodí … Nakonec z toho ale byl docela fajn turnaj, který skončil až těsně před třiadvacátou hodinou. Sehráli jsme 31 setů do 21 bodů, z čehož vyplývá průměrná délka setu 9 -10 minut.

Startovalo dvacet sedm účastníků ve věku deset až sedmdesát čtyři let, kteří se v průběhu turnaj skládali do dvojic, co měly buď neměnné, nebo proměnlivé složení. Počet startů nebyl nijak omezen a tak vše bylo v podstatě o zájmu. Systém turnaje nebyl úplně standardní: dvě dvojici proti sobě hrály 1 set do 21 bodů. Vítězná dvojice na kurtě zůstávala pro další zápas (a začínala s nulovým skóre), poraženou dvojici vystřídala další, která přebrala počet bodů dvojice, která kurt právě opustila. Občas to přineslo až nečekaný vývoj zápasu, překvapivé výkony a zajímavá střídání. Před devátou hodinou, kdy už se v tělocvičně trochu setmělo, jsme program zpestřili hraním se svítícími míčky. Jsou čínské, mají malá LED světýlka, která občas zhasínají jak za letu, tak při úderu, aby se vzápětí stejně nečekaně rozsvítila. Jsou maličko těžší než míčky normální, ale mají své kouzlo – děti jsou z nich nadšené.

Mohl to být téměř nekonečný turnaj, kdyby v průběhu večera - později - přibývali další zájemci o start. Někteří účastníci ale chuť neztráceli a v průběhu téměř pětihodinového turnaje sehráli až k deseti setům. Překvapením bylo dodatečné zapojení dvou starších badmintonistů našeho oddílu, zatímco ti mladší dali vesměs přednost posezení u ohníčku a následnému povídání v předsálí před hraním. Bohužel nedošlo na další věci, které jsme jako pořadatelé chtěli účastníkům nabídnout: nedošlo na předvedení nahrávacího stroje, nedošlo na soutěže v přesnosti úderů, se kterými jsme původně počítali. Souběžně probíhající ohníček odváděl zájem a pozornost některých hráčů, naopak ti nejzarytější badmintonisti málem promarnili příležitost si na ohníčku opéct přinesenou večeři. Chtělo by to příště asi víc času a možná taky víc prostoru (nebo již zmíněné postupné příchody). Třeba se ale časem najde někdo, kdo dá dohromady partu, která podobný turnaj protáhne na celou noc, jako jsme kdysi uspořádali noční fotbálek …

Za fotky děkujeme paní Jindrové.

Pokud má ještě někdo nějaké fotky z této akce, můžete je poslat na miladanovakova@centrum.cz. Děkujeme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přehled účastníků a počet sehraných zápasů:
Paveled Richard (7), Pavelec Martin (4), Pavelec Jindřich (1), Špís Petr (11), Pech Josef (7), Štangl Daniel (5), Nováková Veronika (9), Waisová Diana (4), Štichová Stella (4), Bártová Jindra (3), Bártová Eliška (4), Bártová Pavla (4), Legát Jiří (3), Dušek Richard (4), Bezek Matěj (4), Kindlová Stella (3), Kindlová Viloa (2), Kindlová Jana (1), Gutwirthová Lucie (6), Gutwirth Adam (6), Steiner Ondřej (2), Steinerová Lenka (2),Jindrová Marie (5), Jindrová Martina (7), Steiner Miroslav (5), Sobota Jaroslav (5), Sirotňák Adam (5), mimo soutěž Koutný David, Koutná Beáta.

Datum vložení: 25.06.2023 | Zobrazeno: 163x