Kupte si parketu v doubravecké sokolovně

Podlaha v naší sokolovně slouží už dobrých padesát let. Každodenní dlouhodobá zátěž se na ní patřičně podepsala: parkety jsou opotřebované, tu a tam najdete vyštípnutý roh, při pohybu na silně exponovaných místech máte pocit, že podlaha pod vámi pracuje. Aktuální stav většina pravidelných návštěvníků zná, pro ty ostatní ho dokumentuje i pár fotografií.

Na generální opravu povrchu naší tělocvičny jsme získali dotaci Magistrátu města Plzně a Plzeňského kraje. Získané prostředky ale úplně nepokryjí rozpočtované náklady – chceme totiž, aby ráz naší tělocvičny zůstal zachován a tak staré parkety nahradí nová podlaha sestavená opět z parket. A to není levná záležitost.

Obracíme se na naše členy, na uživatele našeho sportovního zařízení i na sympatizující veřejnost s prosbou o podporu našeho záměru. Zvažte prosím své finanční možnosti a pomoz-te dobré věci.

Jak?

Přispějte jakoukoli částkou na novou podlahu – prostě kupte si svoji parketu. Pokud přispějete, bude vaše jméno zveřejněno na seznamu dárců. Pokud je vaše finanční situace taková, že můžete a chcete přispět částkou ve výši 1000 Kč nebo víc, bude vaše jméno (případně jméno vaší firmy) trvalým způsobem zveřejněno v prostorách naší tělocvičny. Kromě toho bude možné, abyste darovanou částku (potvrzenou řádně uzavřenou darovací smlouvou) uplatnili jako částku odečitatelnou z daní.

Částky budeme shromažďovat na účtu, založeném pro tento účel u Fio banky. Jeho číslo je 2802162238/2010. Při převodu platby použijte KS 0308 a VS 22. Nezapomeňte uvést jméno plátce, v případě firmy pak potřebné identifikační údaje (zde doporučujeme předchozí uzavření darovací smlouvy).

Pokud nepatříte mezi příznivce internetového bankovnictví, nevlastníte účet, ale přesto chcete přispět, můžete částku předat v hotovosti v kanceláři T. J. proti příjmovému dokladu.

Věříme, že s vaší pomocí zvládneme i přes poměrně vysoké náklady zrealizovat pláno- vanou generální opravu podlahy v naší tělocvičně a že díky našemu společnému úsilí bude nová podlaha sloužit nám i dalším generacím minimálně stejnou dobu jako ta stávající. Předem děkujeme všem, kteří nám v tom pomohou.

Výbor T. J. Sokol Plzeň – Doubravka

V Plzni v březnu 2022

-------------

A ještě několik údajů, abyste si udělali představu o tom, jak „drahá“ je jedna parketa:

V naší tělocvičně je 48 kompletních řad po 200 parketách, tedy 9 600 kompletních parket.

Rozpočtovaná cena na generální opravu podlahy je 1 350 000 Kč, z toho tedy vyplývá cena za 1 parketu ve výši 140 Kč. Jedna kompletní řada po délce tělocvičny má cenu cca 28 000 Kč.

Datum vložení: 27.03.2022 | Zobrazeno: 780x