Organizační pokyny k zahájení cvičení dětských oddílů

Kategorie: sokolská všestrannost

Vážení rodiče,

máme velkou radost, že nám situace umožní opět zahájit cvičení v Sokole. Tuto radost ale vzápětí vystřídala starost s tím, jak zajistit splnění požadovaných podmínek – negativní test ne starší 72 hodin, doložení prodělaného onemocnění před méně než 90 dny nebo ukončené očkování. Nařízení bohužel neříká, jakým způsobem máme tyto doklady evidovat. Ve chvíli, kdy bychom podstoupili tento administrativní proces (např. každé cvičení vyžadovat a následně evidovat čestné prohlášení od každého cvičence, řešit případy nedoložení, provádění testování apod.), vystavovali bychom se současně riziku neoprávněného nakládání s osobními daty. Jsme rádi, když v našich řadách najdeme dobrovolníky, kteří jsou ochotni věnovat se ve svém volném čase práci cvičitele/ trenéra nebo zajištění provozu Sokola. Na tuto administrativní zátěž nám už příliš kapacity nezbývá. Navíc bychom rádi zaujali jednotný postup ke všem dětským oddílům – od těch nejmenších až po školáky.

Rozhodli jsme se proto v těchto prvních dnech obnovené činnosti soustředit na následující body:

• realizovat cvičení ve venkovním areálu na prostoru, který umožní dodržet podmínku 15 m2 na osobu, a ve skupinách povolené velikosti; šatny a sprchy přístupné nebudou, WC ano
  • připravit takový program, který bude minimalizovat přímý kontakt cvičenců; častěji dezinfikovat používané sportovní náčiní
  • na každém cvičení bezpodmínečně evidovat jmenný seznam cvičenců pro případnou potřebu následného trasování, prokáže-li se u některého z nich v následujících dnech onemocnění Covid19
  • sledovat zdravotní stav svých cvičenců; projeví-li se u některého z nich jakékoli příznaky infekčního nebo respiračního onemocnění, nebude se moci společného cvičení zúčastnit (cvičitel/ trenér bude kontaktovat zákonného zástupce)

Od vás vyžadujeme jediné – zodpovědný přístup:

• maximální využití testování prováděného v rámci školního vzdělávání, v zaměstnání, případně antigenních samotestů
  • sledování zdravotního stavu, ve kterém dítě na cvičení odchází – při sebemenších příznacích onemocnění Covid19, ale i obecně infekčního či respiračního onemocnění, dítě do cvičení neposílat
  • respektovat nařízenou izolaci po kontaktu s osobou s prokázaným onemocněním Covid19

Tyto to organizační pokyny mohou být předloženy k seznámení a podpisu také na prvním cvičení.

Pokud si situace v následujících dnech vyžádá změnu našich opatření, budeme vás informovat. Rádi bychom, abyste cestu do Sokola měli co nejsnadnější, ale také bezpečnou.

Děkuji všem za pochopení

Za T.J. Sokol Plzeň – Doubravka