Restart badmintonových tréninkových aktivit

Vážení rodiče, milí mladí badmintonisti, kolegové trenéři,

Tak to vypadá, že návrat k našim pravidelným sportovním aktivitám bude konečně – po více než půlročním přerušení – možný. Asi nebude úplně bezproblémový: odvykli jsme všichni pravidelným činnostem, trochu jsme zlenivěli a možná, že někteří dokonce zjistili, že jim vlastně ten sport až tolik nechybí…

Až si můj návrh na aktivity v období 10.5. až 30.6. přečtete, můžete namítnout, že náš sport patří do haly a ne na venkovní sportoviště, které jsou v současnosti pořád jedinou alternativou pro sportování. Buďme ale rádi za tuto možnost a zkusme společně restartovat naše přípravné skupiny. Pokusím se popsat, jak by od 10. května naše činnost na venkovních sportovištích v sokolovně na Doubravce mohla vypadat. K orientaci pomůže následující tabulka:

Den Čas Jaká sportoviště máme k dispozici Kdo trénink povede
Pondělí 15.30 – 17

Dva beachové kurty do 16.30h,
travnatá plocha do 17 h

Eliška Zemková, alternativně Eva Beoni,
Veronika Brožová
Středa 15:30 - 17

Jeden beach kurt do 16.30, druhý
až do 17 h (možnost až do 18 h)

Pavlína Radová, Bára Šenfeldová
Pátek 15.30 – 17

Dva beachové kurty i trav.plocha
po celou dobu

Tomáš Žambůrek

Asi vám nemusím vysvětlovat, že na beachovém (tedy pískovém) kurtu budeme hrát vhodné hry i posilovat, běhat, skákat. Na travnaté ploše pak kromě atletické a všestranné přípravy můžeme provozovat míčové hry, můžeme cvičit, zkusit třeba aerobik nebo dát přednost venkovnímu pinčesu. Jsme vybaveni i pro venkovní badminton. Všechno ale pochopitelně ovlivňuje počasí.

Z výše uvedeného vyplývá, že tréninky jsou v uvedených dnech vždy ve stejný čas. Nebylo úplně snadné dát všechno dohromady (abychom měli k dispozici sportoviště a sehnali trenéry. Zkusme společně nastartovat činnost, která nám byla tak dlouhou dobu odepřena.
Rodiče tedy prosím o podporu a věřím, že se už na prvním tréninku sejdeme v hojném počtu. Požadavky na rozestupy a velikost skupiny (pokud v tu dobu ještě budou) zcela jistě zvládneme splnit.

Co o prázdninách:

Závěr z našeho předběžného průzkumu o činnosti v průběhu léta vyústil v tento závěr: Uspořádáme

• příměstský tábor (2.-6.8. v sokolovně na Doubravce)
  • příměstské soustředění (9.-13.8. v sokolovně na Doubravce)
  • mimoplzeňské soustředění (16.-20.8. v Klatovech)

V tuhle chvíli už je na první akci přihlášena skupinka šesti dětí, na druhou zatím pouze dvě a na třetí tři zájemci o účast. Prosím, zvažte svůj zájem a dejte vědět co možná nejdříve. Stejně jako v minulých létech platí i letos, že nejde o akci výhradně pro členy naší T. J., ale že se mohou zúčastnit i nečlenové. Už v předchozí informaci na webu (ze 30.3.2021 Letní prázdninové akce….) je popsáno, jakým věkovým a výkonnostním skupinám hráčů jsou jednotlivé akce určeny.

Pro letošní rok máme jednu novinku pro ty, kteří svou výkonností, věkem a zájmem patří do skupiny, pro kterou je pořádáno mimoplzeňské soustředění. Ta novinka by mohla pomoci vyřešit jeden problém trvalejšího charakteru – totiž že někteří účastníci vpadnou rovnýma nohama (tedy bez jakékoli předchozí přípravy) do soustředění a stejně tak z přípravy, kterou jim soustředění pomůže nastartovat, rychle vypadnou. Ne všichni mají možnost a chuť se na zátěž, kterou bezesporu týdenní soustředění představuje, předem připravit a na získaných dovednostech po jeho skončení dál stavět. Hledáme ale spolupracovníky pro první dvě akce a proto zohledníme účast na mimoplzeňském soustředění těm členům té nejvyspělejší skupiny, kteří právě s nimi pomohou. Pokud tedy v termínech konání prvních dvou badmintonových letních akcí máte čas, chcete pomoct a díky pomoci získat nějakou výhodou při akci vlastní, ozvěte se prosím. Podrobnosti přesahují rámec této informace, ale ráda je sdělím těm, kteří na výzvu ke spolupráci budou reagovat.

Předem díky za vaše odpovědi a v týdnu od 10. května na viděnou na venkovních sportovištích Sokola Doubravka. Pokud potřebujete jakékoli upřesnění ke shora uvedenému textu, pište, volejte.

Zdraví

Milada Nováková (602169692, miladanovakova@centrum.cz)

Datum vložení: 01.05.2021 | Zobrazeno: 598x