Badmintonové výzvy

Ahoj badmintonisti,

nějakou chvíli jsme si mysleli, že se okamžik, kdy se znovu potkáme na badmintonových kurtech, je už za dveřmi. Ale není tomu tak a ještě nějaký čas si na osobní setkání počkáme. Do té doby bychom si alespoň mohli (nejdřív každý sám a posléze společně) zkusit několik badmintonových cvičení, která se každému, kdo je zvládne, budou v budoucnu opravdu hodit. Nejsou náročná časově ani k nim není třeba badmintonový kurt. Stačí raketa, míček, kousek volného prostoru a pak už jen trocha snahy.

Videa, ve kterých cvičení najdete, připravila skupina ve složení Honza Tupý, Tomáš Žambůrek, Bára Šenfeldová a Kristýna Vicendová. První dva jmenované asi znáte spíše jako trenéry, obě děvčata jsme mohli potkat na kurtech jako hráčky. Dohodli jsme se, že cvičení
budou řazena do výzev a úkoly v nich půjdou od nejjednodušších k náročnějším. Výzvy budeme zveřejňovat pravděpodobně po dvou a intervaly mezi nimi se budou pohybovat v řádu několika dnů (do týdne). Budou číslované, snadno se v nich vyznáte.

Po zveřejnění každé výzvy budete potřebovat několik dnů na to, abyste úkoly v ní zadané zvládli. Někdo těch dnů bude potřebovat víc, někomu to půjde rychleji – na tom ale opravdu nezáleží. Vaše snaha určitě povede k cíli a dříve nebo později úkol splníte. Můžete nás o tom pravidelně informovat: první možností je poslat video s výsledkem vašeho snažení. To bychom nejradši. Pokud byste ale s touhle formou měli problém a natočit video nezvládli, úplně postačí fotografie dokumentující plnění příslušného úkolu. Jedno nebo druhé pošlete na e-mailovou adresu prihlasky.sokoldoubravka@email.cz . Vaše dokumenty uložíme a patřičně ohodnotíme (body). Abychom něco nespletli, potřebujeme, abyste vždy uvedli své jméno.

Až se potkáme na trénincích, proběhne něco jako kontrola: nic náročného, jen předvedete, co jste se naučili. Dáme dohromady průběžné hodnocení s tímhle finálním a vaši snahu odměníme. To finále pochopitelně ukáže, že jste se opravdu poctivě připravovali…

Chceme, abyste na badminton úplně nezapomněli, abyste se něco naučili, ale taky abyste se pobavili. Samozřejmě se zapojit nemusíte – nikdo vás nenutí. Pokud se ale rozhodnete pro účast, určitě nebudete litovat. Ceny, které pro vás máme připravené vám určitě udělají radost. A protože s některými věcmi vám budou zřejmě muset trochu pomoci rodiče, odměna nemine ani je. Pro nás zase bude odměnou to, že badminton pro vás zůstal sportem, který vás baví a kterému se – až to bude možné – budete dál věnovat.

1. výzva: https://youtu.be/UF4RwpuDVLo
2. výzva: https://youtu.be/WPEtuL_boDk
(všechny výzvy můžete také najít na stránce Domácí cvičení v sekci "Badminton")

Spolu s Honzou a Tomášem se moc těším na dokumentaci vaší přípravy.

Zdraví Milada Nováková

Datum vložení: 15.02.2021 | Zobrazeno: 417x