Přebor ČOS jednotlivců v badmintonu Plzeň, 12. - 13. 12. 2009

Během přeboru se odehrálo velké množství zápasů, v kategoriích U13 a U15 se skupiny i všechny zápasy v k.o. části sehrály na jeden set do 30 bodů (hrály se dvouhry a čtyřhry), v kategorii dorostu se hrálo ve všech disciplinách (dvouhry, čtyřhry, smíšená čtyřhra) na 1 set do 30 bodů, semifinále a finále na dva vítězné sety do 21 s možností nastavení. Tato neobvyklá úprava herního systému byla vynucena velkým počtem účastníků.

V průběhu turnaje, který se konal na šesti kurtech po dobu celkem 17 hodin, byly sehrány tři stovky zápasů a spotřebováno dvacet tuctů péřových míčků Yonex Plachtič velmi dobré kvality.

Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal židlochovický Michal Světnička (naroz.1994), který si vybojoval v kategorii dorostu zlato v mixu, zlato ve dvouhře a bronz ve čtyřhře. Mezi děvčaty byla nejúspěšnější domácí (ještě ne patnáctiletá, ale již startující v kategorii dorostu) Veronika Úblová se ziskem zlaté medaile v mixu a ve čtyřhře a stříbrné medaile ve dvouhře.

V kategorii mladších hráčů zaujaly především výkony hráček Astry Praha (Brunátové a Zychové), mezi chlapci se líbili hlavně hráči Slovanu Vesec.

Pro zajímavost: přeborníky ČOS se stali ve dvanácti případech členové nesokolských badmintonových klubů, v osmi případech členové sokolských badmintonových oddílů. Z celkového počtu osmi desítek rozdělených medailí získali ale nadpoloviční většinu (44) sokolští badmintonisté. Úspěšní byli především v kategorii dorostu, naopak v kategorii do 15 let se více medailistů rekrutovalo z nesokolských badmintonových klubů. V nejmladší věkové kategorii byl zisk medailí poměrně vyrovnaný ve dvouhrách, v párových disciplinách pak měli výrazně navrch sokolové.

Přestože se turnaj podařilo zvládnout, domníváme se, že by do budoucna bylo lepší pořádat přebory jednotlivců odděleně pro kategorie žactva a pro kategorie dorostu a vyplnit těmito akcemi eventuální větší mezery v celostátním termínovém kalendáři.

Přehled o zúčastněných hráčích

Kategorie CH/D Sokolské oddíly Nesokolské odd. Celkem hráčů
U13 chlapci 15 10 25
děvčata 14 7 21
U15 chlapci 19 11 30
děvčata 7 11 18
U17 + U19 chlapci 12 7 19
děvčata 14 4 18
Celkem   81 50 131

Za pořadatele
Milada Nováková

Ke stažení:
Komletní výsledky kategorie U13 (pdf)
Komletní výsledky kategorie U15 (pdf)
Komletní výsledky kategorie U17 + U19 (pdf)

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!