Máme další mistryni...

Stupně vítězů Mix Po Lucce Havlové v kategorii U19 se další naší hráčce povedlo získat mistrovský titul. Na M ČR kategorie do 15 let vyhrála Veronika Úblová dvouhru i čtyřhru (s Martou Jančatovou - Sokol Klimkovice) a ve smíšené čtyřhře (s Jirkou Loudou) obsadila druhé místo !

Velká gratulace !!!

Několik překvapivých výsledků, několik jednoznačných a oče-kávaných vítězství, prosazení "outsiderů", dobře načasovanou formu i momentální výpadek koncentrace - to všechno bylo možné zaregistrovat na Mistrovství ČR v kategorii do 15 let, které se o prvním květnovém víkendu t. r. konalo v Brně.

Sbírka mistrovských titulů hráčů našeho oddílu se po něm rozrostla o dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Postarala se o to Veronika Úblová (* 28.4.1995) , která jako vedoucí hráčka aktuálního průběžného republikového žebříčku ve všech disciplínách měla před sebou nelehký úkol: dokázat, že je opravdu nejlepší. Zvládnout roli favorita pro ni nebylo vůbec jednoduché.; v mixu zůstala jen pouhé dva body od kýženého cíle. Pavoukem prošla dvojice Louda-Úblová do finále po několika třísetových bitvách a ve finále na ně čekala mostecká dvojice Valenta - Salačová. Ve vyrovnaném třísetovém zápase, který patřil k nejhezčím na šampionátu, se v závěru třetího setu štěstí přiklonilo na stranu soupeře a naše dvojice prohrála 19:21. Následovalo finále čtyřhry, ale ani tady nešlo o jednoduchou záležitost. Dvojice hráček z Astry Praha využívala s úspěchem své větší sehranosti a tak i tohle finále znamenalo třísetový boj. Naštěstí ve třetím setu podala Veroničina spoluhráčka Marta Jančatová (Sokol Klimkovice) jeden ze svých nejlepších výkonů a tak "naše" děvčata porazila Myšákovou s Kurzovou 2:1 na sety a my se mohli radovat. Po čtyřech těžkých zápasech v průběhu finálového dopoledne čekal Veroniku souboj o mistrovský titul ve dvouhře. Myslím, že nepřeháním, když tento zápas označím za jeden z nejtěžších v dosavadní Veroničině hráčské kariéře. Neskutečně běhavá, ambiciózní Kristýna Brunátová (Astra Praha) byla hráčkou, která hodně zamíchala pořadím ve dvouhře dívek na tomto mistrovství a svoji raketu ozdobila skalpy několika adeptek na medailové umístění, jakými bezesporu byly např. Marta Jančatová, Denisa Šikalová, Dominika Kurzová. Kristýna nastoupila na kurt naprosto bez zábran a ač první set vyzněl zcela jednoznačně pro Veroniku, ve druhém setu své zkušenější soupeřce velmi nepříjemně zatápěla. Drama s koncem šťastnějším pro naši hráčku se protáhlo až na 23:21. Nicméně Veronika titul získala a historie se na okolnosti nejspíš nezeptá...

Dva mistrovské tituly jsou pro Veroniku odměnou za celoroční poctivou práci v přípravě a určitě budou i další motivací.

Na mistrovství měli startovat i další naši hráči: Vojta Legát a Filip Šíp - oba ve dvouhrách a spolu ve čtyřhře. Vojtovo nemocnění ale bohužel plány poněkud překazilo a tak Filip zůstal osamocený. Ve dvouhře se mu podařilo uhrát jedno kolo a 9.-16. místo představuje jeden z jeho nejlepších letošních výsledků. S teprve jedenáctiletým Honzíkem Loudou (Mistrem ČR v kategorii U13 ve čtyřhře a smíšené čtyřhře) ještě zazářili ve čtyřhře, když zkušenější dvojici Klupa-Tichý porazili v dramatickém třísetovém zápase, aby pak v dalším kole sehráli vyrovnaný duel s později bronzovými Jiřím Loudou a Lukášem Soukupem.

MČR přineslo našim barvám úspěch, jeden z řady těch, kterých se nám v sezóně 2009/10 podařilo dosáhnout. Upozornilo nás ale i na věci, kterými se bezesporu musíme intenzivněji zabývat, chceme-li být úspěšní i v budoucnu.

Milada NOVÁKOVÁ

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!