5. kolo 2.ligy v badmintonu - Dobojováno, stříbro nám sluší

Poslední kolo západní skupiny druhé nejvyšší soutěže družstev se konalo v sobotu 20.3.2010 na palubovce již jistého vítěze soutěže Slavie TU Liberec. Turnaj měl díky již jasnému postupujícímu do baráže o první ligu pouze jediný, pro nás však velmi důležitý náboj. S týmem Kladna jsme bojovali o celkovou druhou pozici.

Sokol Doubravka - BaC Esiko Kladno 4:4

Soupeř na tom byl před utkáním o něco lépe, když při rovnosti získaných bodů hrálo v jeho prospěch lepší skóre. To znamenalo, že ve vzájemném utkání jsme museli zvítězit. Již třetí utkání s našimi dobrými kamarády z Kladna začalo tradičně - Lukáš s Dominikou vyhráli mix, já s Tomem jsme prohráli druhou čtyřhru, holky také prohrály čtyřhru a stav byl 1:2, klasika. Pak ale přišel rozdíl oproti minulým utkáním, když Milan s Ondrou dokázali porazit Skrčeného s Hohenbergerem. To nás posouvalo do dvouher za stavu 2:2, což se nám ještě před tím nepovedlo. I dvouhry začaly tradičně, Tom po dlouhém tříseťáku podlehl Holečkovi, Lukáš porazil Fridricha, Dominika Růžičkovou a tak byl před Milanovým zápasem stav 4:3 pro nás. To nám dávalo naději, že konečně Kladno porazíme, protože Milan svého letošního tradičního soupeře, Petra Hohenbergera, zatím vždy porazil. Něco se však stalo asi v Milanově hlavě, nebo kdoví kde a byla z toho opět remíza. Pro nás toto nic neřešilo, protože Kladno stále zůstávalo o skóre před námi.

Sokol Doubravka - Slavia TU Liberec 4:4

Soupeř, již jistý vítěz, si dovolil nechat odpočívat jednu ze svých opor, Adama Hobzika. To byla nakonec naše výhoda a podpora v odhodlání ještě zdramatizovat boj o druhé místo. Matematika jasně říkala, že pokud uhrajeme proti Liberci více bodů než Kladno, budeme druzí. Sestava z prvního utkání zůstala stejná a šancí na 4. remízový bod jsme měli vícero, než jsme před utkáním asi čekali. Naší výhodou bylo jistě i to, že soupeř byl ve svém prvním utkání ještě nerozehraný. Při kalkulaci se třemi "jistými" body zbývalo získat alespoň jeden, který by zajistil remízu a tím i reálnou šanci na zisk stříbrné medaile. K naší veliké spokojenosti jsme "stříbrný" bod získali hned v prvním možném zápase - Milan s Ondrou (tentokrát hrající opravdu dobře) porazili 2:0 na sety Peníšku se Stoklasem a rukavice Kladnu byla hozena.... Nakonec mohla být "poponesena" ještě o notný kus dál, ale to by holky musely dotáhnout vyrovnané koncovky v deblu a já s Tomem proměnit alespoň jeden za tří mečbolů proti Šídovi se Slatinským. Nepovedlo se a tak Dominika s Lukášem ve dvouhrách srovnali na konečných 4:4. Tím se naše účinkování v lize definitivně uzavřelo a nezbylo nám než čekat, jak dopadne Kladno. Těsně před příjezdem do Plzně jsme se dozvěděli, že Kladeňáci prohráli s Libercem 2:6 a to znamenalo, že druhé místo patří nakonec přece jenom nám.

Po sezoně plné nevyrovnaných výkonů a sem tam i rozpačitých herních projevů je to alespoň nějaká útěcha. Brát druhé místo ve druhé nejvyšší soutěži jako neúspěch by bylo velikou chybou a více než hřejivý pocit to pro nás bude jistě vzpruha do dalších sezon, kdy se budeme muset poprat o umístění znovu, protože soupeři určitě spát nebudou. Děkuji všem, kteří se o tento úspěch zasloužili, nejen hráčům na hřišti, ale i Miladě, Milanovi, Pepovi, p.Koukalovi našim mladým fanouškům a všem, kteří na nás alespoň mysleli za podporu a pomoc. Zlato je hezký kov, ale stříbro nám také sluší.

Míra Hucl

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!