4.kolo 2.ligy v badmintonu

Po 3. kole jsme se úspěšně udrželi v první části tabulky, tím jsme si zajistili nejhůře 3. místo v soutěži a postoupili do boje o titul. Sice ze 3. místa, ale na vedoucí družstvo Slavia TU Liberec jsme ztráceli pouze 2 body, stejně jako druhé Kladno, což nebyla zase tak špatná výchozí pozice. 4. kolo se odhrávalo ve velmi chladné tělocvičně BaC Esiko Kladno, kde někteří naši právě nehrající hráči sledovali utkání v Lenky rukavicích o které jsme se pravidelně střídali.

Sokol Doubravka : BaC Esiko Kladno 4:4

Naposledy jsme se s družstvem Kladna utkali v 1. kole, kde jsme na domácí půdě po neúspěšných deblech vyhráli všechny dvouhry a v utkání nakonec remizovali 4:4. Nyní jsme oproti 1. kolu nastoupili v naší osvědčené sestavě. Tedy Lukáš s Dominikou na mixa, kterého ve dvou setech vyhráli, ostatní párové disciplíny se nám ale opět nepovedly, a tak jsem před dvouhrami prohrávali 1:3. Stav sice nevypadá příliš příznivě, nicméně byl lepší než v přechozím duelu a pokud bychom zopakovali minulé dvouhrové zápasy, na výhru by to stačilo. Nejprve s přehledem přidala další bod Dominika proti Mirce Růžičkové, poté jsem však nastoupil já proti Jardovi Holečkovi a ke konci prvního setu jsem prohrával asi o 5 bodů. Ten se sice ještě podařilo otočit v náš prospěch, v dalších setech se však průběh zápasu opokaval, bohužel už bez úspěšných zakončení. V dalších dvouhrách Lukáš i Milan zvítězili a utkání tak opět skončilo remízou 4:4.

Sokol Doubravka : Slavia TU Liberec 2:6

I po předchozí remíze zde stále existovala reálna šance na vítězství v lize a to pouze za předpokladu vítězného utkání proti Liberci. Museli jsme tedy zariskovat a zamíchat ověřenou sestavou. Po mixu v podání Dominiky s Lukášem jsme vedli 1:0. Tento zápas zatím nepřinesl onu změnu v sestavě. Ta přišla až v dámském deblu ve kterém nastoupily Lucka s Dominikou proti Davidové s Bobrovskou. Naše holky však bohužel podlehly ve dvou vyrovnaných setech 21:18 a 21:19. Naše pozice se nezměnila ani po mužských čtyřhrách, kde Milan s Ondrou prohráli ve třech setech a Jindra s Mírou nezopakovali vítězství z minulého kola proti Šídovi se Slatiským. Stav po párových disciplínách tedy už nevypadal moc příznivě a to 3:1. V dámské dvouhře se utkala Lucka se svoji soupeřkou z MČR, Evou Davidovou, kterou tentokrát porazit nedokázala. Poslední náš bod přidal tradičně Lukáš, výsledek utkání byl tedy 2:6 pro Liberec.


V dalším utkání Liberec porazil Kladno 5:3, a tím si díky pětibodovému předstihu oproti nám i Kladnu zajistil vítězství ve 2. celostátní lize - skupina západ a také účast v baráži o 1. ligu. My se tedy stále držíme na 3. místě, nicméně cestu k místu druhému máme stále otevřenou. V následujících týdnech tedy potrénujeme a necháme se překvapit, zda se nám lépe vydaří poslední 5. kolo, které se hraje 25.3. v Liberci.

Výsledky jednotlivých utkání nalzente na www.czechbadminton.cz, průběžnou tabulku pak zde.

Tomáš PŘINDA

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!