3.kolo 2.ligy v badmintonu - Rozpačitý postup

Poslední kolo základní části druhé nejvyšší soutěže čekalo na naše družstvo v sobotu 9.1.2010. Poprvé jsme museli vyrazit za hranice města Plzně, abychom se střetli s domácím týmem SKB Český Krumlov a paradoxně také s Plzeňským USK. Soupeře jsme ale neměli dva, nýbrž tři. Sněhová kalamita totiž vzbudila v nejednom z nás respekt spíše ke stavu vozovek, než k soupeřům (ve vší úctě k nim). Nakonec ale silničáři nespali tak luxusně dlouho jako my (do 5 hodin) a nechali nás poměrně bezpečně dojet až na místo. Tam na nás čekalo příjemné přivítání v podobě čaje a kávy - příjemný detail, za který dodatečně děkujeme.

Sokol Doubravka : SKB Český Krumlov 4:4

První utkání pro nás bylo velice důležité z hlediska zajištění postupu do boje o titul. Nastupovali jsme jako mírní favorité a soupeře jsme naší sestavou rozhodně nepřekvapili (ani on nás). Karty byly tedy rozdány poměrně čitelně na stůl, bylo jen potřeba je dohrát do konce. Ještě před kartami jsme ale museli na stůl vyložit naše registračky a to se mně na družstvech snad ještě nestalo (inu bojovat se má všemi prostředky...). Úvod ještě nenaznačoval, že bude něco v nepořádku. Dominika s Lukášem lehce vyhráli mix, a Lenka s Luckou hráli pěkně a vyhrály první set debla, potom ale trochu polevily a nakonec celý zápas ztratily 1:2. Pak ale přišel první větší zádrhel - na vedlejším kurtu se odehrával první díl hororového seriálu s názvem DEB(i)L (v hlavní roli Míra a Jindra). Ve všech směrech nepovedený výkon vedl k prohře ve třech setech. Stav 1:2 ale nebyl ještě tak kritický. Zvlášť když Milan s Ondrou vyhráli čtyřhru a Dominika dvouhru, vedli jsme 3:2. Lukáš pak přidal čtvrtý bod proti dobře hrajícímu Dominovi a tak nebyla výchozí pozice až tak špatná. Vše vypadalo dobře ještě po prvních setech Milanovy a Tomíkovy dvouhry. Ale potom na nás sedla krumlovská deka (tj.šero a zima) a celé utkání nakonec skončilo remízou. Nemrzí nás až tolik remíza jako taková, protože soupeř byl velice kvalitní, ale předvedená hra nás neuspokojila.

Sokol Doubravka : USK Plzeň 6:2

Vzhledem k rannímu výsledku jsme museli náš postup potvrdit ještě bodovým ziskem proti městskému rivalovi. Poprvé v historii jsme ke vzájemnému duelu nastupovali jako favorité. Zvlášť, když Plzeňáci přijeli v nekompletní sestavě. Bohužel ani proti soupeřům, které známe jako své boty, se výkony moc nezlepšily. Snad jedině Tomík podal lepší výkon než ráno. Vše začalo přímo katastroficky. Lukáš s Dominikou prohráli první set mixa a Míra s Jindrou natáčeli, pro velký úspěch, druhý díl svého filmu. Oba duely ale nakonec skončily happy-endem (jak se na každý pořádný horror sluší a patří). Holky potom po solidním výkonu podlehly ve čtyřhře Kozové s Krejčovou. Nečekaný úder nám potom zasadil Radek Liebel, který poprvé v soutěži porazil Milana a snížil stav na 2:3. Naštěstí ke zdárnému konci nasměroval náš tým Tomík, který dobrým výkonem přehrál ve třech setech navrátilce na singlové kurty Tomáše Palečka a zařídil tak čtvrtý "postupový" bod. Lukáš přidal celkem bez problémů bod pátý a všichni poté byli zvědaví na boj Dominiky s nadějnou juniorkou Katkou Krejčovou. Nejsilnější soupeřka, která proti nám nastoupila v soutěži na pozici dámského singlu vyhrála první set po dramatické koncovce. I ve druhém to vypadalo, že bude mít navrch, ale Dominika za stavu 1:7 změnila negativní myšlení v pozitivní a najednou se začala karta obracet. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí.

 

Po odehrání základní části tedy figurujeme na třetím místě ligové tabulky, což znamená postup do boje o titul. I přes nepříliš přesvědčivé výkony v posledním kole, ztrácíme na vedoucí celek Liberce jen dva body, což není mnoho. V příštím kole se všichni ze všech sil popereme o to, abychom historii našeho klubu přepisovali co možná nejradostnějším písmem. Koneckonců - není umění vyhrávat, když se vám daří.....

Na www.badmintonckrumlov.cz naleznete zápisy a fotky z utkání a můžete si přečíst také zajímavé zhodnocení utkání z pohledu Krumlovských.

Míra Hucl

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!