2.kolo 2.ligy v badmintonu - vítězství a remíza

5. prosince nás čekalo další kolo západní skupiny 2.ligy družstev. Náš team nastoupil opět v plném složení a to nám dávalo slušné šance poprat se o plný bodový zisk. Prostředí bylo téměř domácí, neboť v hale USK jsme zvyklí hrávat poměrně často, takže i podpora fanoušků, kteří to neměli daleko, byla očekávaná.

1.utkání : Sokol Doubravka - Jiskra Nejdek 7:1

Do utkání jsme nastupovali jako favorité, ale odpor soupeře byl podle očekávání tuhý. Hned úvodní mix naznačil, že nováček neprodá kůži lacino. Dominika s Lukášem nakonec zvládli koncovky obou setů a připsali na náš účet důležitý bod. Mezi tím, jakoby stranou, zvládli velice dobře svůj debl Milan s Ondrou a tak po prvních zápasech byl stav 2:0. Když jsem s Jindrou přidali do sbírky bod třetí, vypadala situace již pohodlně. Zaváhání přišlo až v dámském deblu, kde Lenka s Dominikou nestačily na své soupeřky a tak se nejdečtí dočkali prvního, a nakonec i jediného bodu. Kluci totiž perfektně zvládli své dvouhry - nejprve Tomáš porazil po velmi dobrém výkonu lehkonohého vietnamce Thunga a Milan se protrápil s bolavou patou k vítězství na Klimajem. Lukáš v pohodě připsal proti Týcovi šestý bod, a tak jsme se všichni mohli dívat, jak zvládne letošní singlovou ligovou premiéru naše nejmladší - Lucka. Nutno říci, že bojovala ze všech sil a nebýt občasných výpadků koncentrace, jistě by svoji soupeřku porazila výrazněji než 2:1 na sety. Přesto ale splnila, co se od ní očekávalo a celkový výsledek byl pro soupeře sice krutý, ale pro nás povzbudivý do dalšího duelu.

2. utkání: Sokol Doubravka - Slavia TU Liberec 4:4

Už podle předzápasových prognóz vyrovnaný duel, ve kterém ale více trumfů v ruce držel soupeř. Velká vyrovnanost sestavy Liberce budí respekt a my jsme museli sestavu podřídit taktice "tři jisté body a on se někdo urve". Bohužel Milan s Ondrou to nebyli, když zlepšili výkon proti Hobzikovi se Stoklasem až v závěru zápasu, kdy už na zvrat bylo pozdě. Holky měly sice natrženo, ale nakonec také neurvaly, a tak to zbylo na mě s Jindrou, i když před třetím setem nám věřil možná málokdo, ale nakonec i s pomocí soupeře se "urvat" podařilo. Dominika s Lukášem potom přidali ve svých dvouhrách ony dva "jisté" body a když Milan nedokázal překonat na druhé straně dobře hrajícího Peníšku a na své straně nepříjemně bolavou patu, byla z toho nakonec remíza 4:4. Liberec v prvním utkání zdolal USK 6:2 a i přes remízu s námi se udržel v čele tabulky společně s Kladnem. My na oba soupeře ztrácíme jediný bod.

V souběžně hraném utkání bojovali hráči v západočeském derby o udržení. Lépe si vedlo USK, když v především taktické bitvě bylo vždy o pár bodů napřed. Konečný výsledek 8:0 by mohl značit debakl, ale jednotlivé zápasy byly vyrovnané, když plzeňským se vyplatil taktický tah se čtyřhrami a nakonec vyhráli všech osm zápasů.

Míra Hucl

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!