Výsledky 1. kola II. celostátní ligy sezóný 2009/10 v badminotnu

Kompletní sestava družstva Sokol Doubravka A Pro první kolo II.celostátní ligy sezóny 2009/10 (14.listopadu 09) jsme byli určeni jako pořadatelé. Lehce rozechvění očekáváním skvělých výsledků poté, co náš tým posílili hráči z Hořovic (Dominika Koukalová a Lukáš Zevl) na základě smlouvy o hostování, jsme v pozdních hodinách v pátek třináctého připravili tělocvičny 25. ZŠ a v sobotu ráno netrpělivě vyhlíželi soupeře.

Naším prvním byl tým BaC Esiko Kladno, někdejší aspirant na postup do nejvyšší české soutěže - I.ligy. Že po párových disciplinách budeme prohrávat 0:4, to asi čekal málokdo. První bod ztratili naprosto hladce v mixu Lukáš Zevl s Luckou Kolářovou. Na Lucce se podepsala prodělaná viróza a s ní spojená tréninková absence. A možná i nervozita. Pak přišly další prohry: Jindra Vedral s Mírou Huclem prohráli prvního debla, když Míra kromě boje se zdatným soupeřem (Skrčený - Hohenberger) musel přemáhat i vlastní silné nachlazení a náš druhý debl (Milan Karas - Ondřej Holý) si na hřišti proti levorukému páru Fridrich - Holeček ani neškrtl. Jiskřičku naděje sice vykřesala děvčata (Lenka Straková s Dominikou Koukalovou) třiseťákem, ale jen na chvíli. V závěru se výrazně projevila nesehranost naší dvojice.

Po párovkách byl tedy stav 0:4 (na sety 1:8) v náš neprospěch! Pak ale obě naše posily vyhrály své dvouhry: Lukáš Zevl porazil Dana Skrčeného a Dominika Koukalová Mirku Růžičkovou a bylo hned veseleji. Dva třísetové zápasy (Tomáš Přinda bojoval s levákem Holečkem a Milan Karas s vytáhlým Hohenbergerem), ve kterých naši hráči dokázali své soupeře doslova udolat (a v Tomášově případě hlavně uběhat), přinesly dva body pro náš tým a srovnání stavu utkání na konečných 4:4.

Do druhého utkání proti SK Prosek Praha B (posílenému o několik prvoligových hráčů) změnil kapitán Míra Hucl sestavu a do mixa vyslal dvojici hostujících hráčů a do čtyřhry Lenku Strakovou s Luckou Kolářovou. Dominika s Lukášem vyhráli bez problémů. Lenka s Luckou sice prohrály, ale jejich výkon nebyl vůbec špatný. Ve čtyřhrách mužů měl náš první pár (Míra s Jindrou) velice těžké soupeře - matadory Maixnera s Jurkou - a tak jsme vítězství nečekali. Překvapení jsme se dočkali ve druhé čtyřhře - Milan s Ondřejem dokázali ve třech setech zvítězit nad dvojicí Stádník - Čermák. Ve dvouhrách jsme ve třech zápasech uspěli (vyhráli Zevl, Koukalová, Karas), jednou bodoval soupeř (Stádník porazil našeho Tomáše Přindu). S celkovým výsledkem 5:3 jsme pochopitelně byli velice spokojeni.

Třetí místo v průběžné tabulce po prvním kole samozřejmě vůbec nic neznamená. Nicméně ukázalo se, že všechny týmy v průběhu přípravy posílily a souboje budou pravděpodobně velmi vyrovnané. To, že se nám podařilo po odchodu Lucky Havlové na hostování do prvoligového týmu Sokola Brno - Jehnice získat pro působení v našem družstvu dva výborné hořovické hráče, nám dává šanci být všem účastníkům rovnocennými soupeři.

Milada Nováková

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!