Pozvánka na poslendí kolo soutěže družstev v badmintonu - Týmová práce

Vyvrcholení všech soutěží družstev je na programu o příštím víkendu. Zatímco prvoligové Áčko si bude už jen užívat klidu na hřišti a sledovat ostatní týmy v boji o záchranu, Béčko a Déčko vstoupí do historicky prvního play-off krajských přeborů v Západních Čechách. Oba týmy budou nastupovat v trochu rozdílných pozicích, ale pojďme popořádku.

1.liga - 5.kolo, 25.ZŠ

Co víc si přát na závěr? Poslední kolo na domácí půdě už bude pro naše Áčko jen čestným vyznamenáním za dobře zvládnutou sezonu. Záchrana, která byla naším cílem před sezonou již je zajištěna a tak můžou hráči hrát uvolněně bez zbytečných stresů. V zájmu zachování korektnosti soutěže si ale nějaké velké úlevy dovolit nemůžeme, protože bychom neradi negativně ovlivnili souboj o záchranu ostatním týmům.

KPA - play-off, USK Plzeň

Naše Béčko si účast v play-off vybojovalo třetím místem, což nám za soupeře do semifinále určilo domácí tým USK "B". Během jednoho dne se tak střetnou jak Áčka (1.liga) tak Béčka obou týmů. Mírným favoritem jsou v semifinále vysokoškoláci, neboť nás v základní části dokázali dvakrát porazit. Na play-off ovšem budeme v posílené sestavě a tak naše chuť poprat se o postup je velká. Ve druhém semifinále se střetne největší favorit na titul, BKV Plzeň s Bílou Horou, která ale s Vlaštovkami dokázala v poslední kole základní části remizovat, takže ani zde nebude výsledek jednoznačný. Po obědě se potom rozehrají finále a utkání o 3.místo.

KP B - play-off, Bílá Hora

Také Déčko čeká semifinále proti týmu, který bude hrát na svých kurtech. Parta kolem Švimbiho a Brožíka celkem překvapivě vyhrála základní část a bude nastupovat do závěrečného turnaje v pozici papírového favorita. Soutěž byla ale celou sezonu vyrovnaná a tak se líté boje dají očekávat i tentokrát. Souboj s Bílou Horou dopadl pro náš D tým v základní části vždy naší výhrou 5:3, takže na drama je zaděláno. Naši budou vsázet na týmovou soudržnost a na aktuální dobrou formu, kterou zúročili v 6 vyhraných utkání v řadě. Ve druhém semifinále se utkají dva nejzkušenější týmy soutěže - Chlumčany a Slavoj.

I když nakonec přes veškerou snahu soustředit všechny soutěže nějakým způsobem na jedno místo budou probíhat závěrečné boje soutěží družstev každá v jiné hale, jistě to neubere na dramatičnosti jednotlivých utkání a především zápasů na kurtu. Diváci si ovšem musí vybrat, kterou soutěž budou v sobotu sledovat. Všechny týmy v play-off mají šanci na titul a rozhodovat může třeba právě podpora diváků.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Lubricant s.r.o.

Chválenda - Restaurace Slovany

Sportovní portál města Plzně

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Kooperativa pojišťovna a.s.

Jiří Trampota - FITSPORT

Město Plzeň

Česká spořitelna, a.s.

WPB Capital

Městský obvod Plzeň 4

Nadace sportující mládeže

Lékárna na Slovanské

Plzeňský kraj


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec