4.kolo 1.ligy - rozhodnuto, slavíme !

Předvalentýnská sobota byla ve znamení bojů družstev v celé ČR. Zatímco v extralize se bojovalo o postup do play-off, v "naší" 1.lize jsme měli na programu začátek bojů o záchranu. Shodou okolností a výsledků nás obě kola zavedou do Plzně a tak nemusíme již letos nikam cestovat. První kolo se konalo v hale USK Plzeň na Lochotíně. Pro nás notoricky známé prostředí mohlo dávat výhodu takřka domácího hřiště, což se nakonec také potvrdilo. Do bojů jsme vstupovali z nejlepší výchozí pozice ze všech, když jsme v základní části porazili všechny tři své soupeře, i když nejtěsnějším rozdílem 5:3. Vyrovnanost ale dávala tušit, že jednotlivá utkání budou velmi napínavá. Zákulisní zprávy nehovořili zrovna v náš prospěch - ve čtvrtek si Lucka stěžovala na bolest ramene, Lenka psala SMS "přivezla jsem si z hor luxusní chřipku", Zuzka dlouho nevěděla, jestli kvůli kalendáři v severočeské oblasti bude moci přijet, a když ráno Tomík hlásil ranní spotřebu brufenů, vypadalo to s námi všelijak.

1. utkání: Sokol Doubravka : Astra ZM Praha 6:2

Hned v prvním utkání mohlo, podle mých předpokladů, dojít na pověstné lámání chleba. Pražané jsou nováčkem v soutěži a jako "zelenáči" platí daň za nezkušenost svých, jinak velice kvalitních juniorů. Dobré výkony nedokázali zatím přetavit v důležité body a proto se před utkáním nacházeli na posledním místě tabulky. Posíleni o uzdraveného Holce nebyli ale vůbec bez šancí. Našim však dokonale vyšel začátek - Ondra se Zuzkou a Milan s Tomíkem vyhráli první zápasy, k tomu přidali body ještě Lucka se Zuzkou v deblu a bylo to 3:0 - začátek jak má být a pro nás uklidnění. Potom Ondra s Honzou prohráli svůj zápas, ale všechno vzali do rukou naše jedničky - Milan překvapivě snadno přehrál Zahrádku a Lucka si spravila chuť po předchozích singlových nezdarech a ve třech setech porazila značně chybující Klusoňovou. V tomto případě ani nevadilo, že Tomík podlehl Holcovi ve třech setech, protože Honza porazil Měřičku a konečný výsledek 6:2 pro nás byl více, než jsme čekali.

V souběžně hraném utkání překvapivě USK podlehlo Kladnu a tak se situace ohledně sestupových míst lehce zdramatizovala.

2. utkání: Sokol Doubravka : BaC Esiko Kladno 4:4

Jeden z našich tradičních soupeřů začal cestu za záchranou velice dobře a i proti nám chtěl zabodovat. Lehce pozměněná sestava dávala tušit, že by to mohlo Kladnu vyjít. První dvojice zápasů vyšla 1:1 - prohraný mix, výhra v deblu pro Toma s Milanem. Holky čtyřhru přesvědčivě vyhrály, ale Ondra s Honzou předvedli asi svůj nejhorší výkon a podlehli ve třetím setu 18:21 - 2:2. Singly se začali vyvíjet podle předpokladů - Honza prohrál s Holečkem, Lucka porazila Hončíkovou a Tomík, kterého brufeny asi probraly, nečekaně lehce přehrál Hohenbergera - 4:3 pro nás. Milan tak mohl nastupovat k poslednímu zápasu proti Fridrichovi v klidu. Ze začátku mu to prospívalo a první set vyhrál v pohodě. Ve druhém ale trochu ztratil půdu pod nohama a tak musel do třetího. V něm se projevila soupeřova zkušenost, když mu stačilo zahrát pouhopouhé 3 vítězné míče, aby zvítězil poměrem 21:18, což znamená, že Milan udělal v jednom jediném setu neuvěřitelných 18 nevynucených chyb - co k tomu dodat, snad jen "nevadí, měli jsme nahráno".

Ve druhém poledním utkání se USK otřepalo z ranní porážky a zdolalo Astru, čímž jí postavilo v podstatě na okraj ligové propasti.

3. Sokol Doubravka : USK Plzeň 5:3

Už s jistým uklidněním po bodovém zisku se soupeři u dna tabulky jsme vstupovali do závěrečného utkání proti městskému rivalovi. V lednu jsme vysokoškoláky nečekaně porazili, a tak nám to určitě chtěli vrátit, zvlášť s ohledem na jejich ranní klopýtnutí s Kladnem. První dvojice zápasů skončila podle předpokladů 1:1 - prohra v mixu, výhra v prvním deblu. Potom jsme však poprvé okusili hořkost vedení soupeře, když Ondra s Honzou prohráli debla stejně jako Lucka se Zuzkou - 1:3. Naše jedničky ale opět nastoupili souběžně na oba kurty a podruhé z toho byl plný bodový zisk. Milan vydřel "povinné" vítězství nad Klimajem, Lucka nastoupila proti své neoblíbené soupeřce Krejčové tentokrát s neobvyklým odhodláním, posílená o předchozí vítězství nad Klusoňovou. Ani po prohraném prvním setu nesložila zbraně a vynutila si set rozhodující. V něm prokázala větší srdíčko (což vzhledem k soupeřčině "bojovnosti" nebyl sice takový problém, ale Lucka za to zaslouží uznání) a odvrátila několik mečbolů (někdy i prasátkem :)) a sama proměnila hned první. Srovnání na 3:3 nám dávalo naději minimálně na remízu. Závěrečné dvouhry svedli proti sobě Tomíka s Vachálkem a Honzu s Lieblem. Překvapivě rychlejší zápas odehrál Tomík, který slovenskou posilu porazil i tentokrát ve dvou vyrovnaných setech. Honza začal proti Lieblovi suverénně - 21:10. Potom ho však opustila jistota úderů a především špatnou obranou ztratil druhý set 15:21. Ve třetím potom na kurtu dominoval až do stavu 17:10, kdy už jsme pomalu začínali slavit. Ale jak to tak bývá, drama nekončí uprostřed a soupeř dotáhl na 18:18. Dramatická koncovka skončila naštěstí relativně zavčasu a Honza dotáhl zápas k vítězství 21:19.

Touto výhrou jsme získali rozhodující náskok v tabulce a jistotu účasti v soutěži i pro příští sezonu, za což patří všem hráčům obrovský dík a gratulace. Všichni předvedli velmi kvalitní výkony, a jako družstvo dokázali nahradit jeden druhého, navzájem si fandit a podpořit se, což podle mě rozhodlo o tom, že poslední kolo soutěže si můžeme užít bez nervů.

V posledním utkání Astra zmobilizovala zbytky sil a porazila Kladno, čímž ponechala tajenku o sestupujícím týmu nerozluštěnou. Vše se tedy rozhodne až v posledním kole začátkem dubna v naší tělocvičně.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Městský obvod Plzeň 4

Plzeňský kraj

WPB Capital

Chválenda - Restaurace Slovany

Sportovní portál města Plzně

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Lubricant s.r.o.

Město Plzeň

Nadace sportující mládeže

Česká spořitelna, a.s.

Kooperativa pojišťovna a.s.

Lékárna na Slovanské

Jiří Trampota - FITSPORT


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec