3. kolo 1.ligy - důležitý krok k záchraně

Posledním kolem základní části pokračovala o víkendu druhá nejvyšší soutěž družstev v badmintonu. Všechny týmy měly už jen dvě utkání na to, aby získaly body do tabulky, která po základní části rozdělí družstva na úspěšná a neúspěšná, tedy ta, která budou hrát o titul a o postup do extraligy a ta, která budou bojovat o záchranu.

Přestože náš tým "spadl" do druhé poloviny (tedy boje o záchranu), neodjížděli jsme z Českého Krumlova, kde se třetí kolo konalo, nespokojeni. Ale nepředbíhejme...

Z Plzně jsme odjížděli s vidinou toho, že ranní náledí nebude to nejtěžší, co nás ten den čeká. Rozpis utkání před nás postavil nelehké soupeře, kteří se dali v utkáních považovat za favority a nám nezbývalo, než se pokusit překvapit. Já jsem se tentokrát pasoval do role nehrajícího kouče a asi i to přispělo k tomu, že jsme nakonec neodjížděli s prázdnou.

Sokol Doubravka - SKB Český Krumlov 1:7

Krumlovští jsou letos jedním ze spolufavoritů soutěže, ale přesto jsme přemýšleli v teoretické rovině alespoň o remíze. Tato rovina se ale začala velmi rychle naklánět na stranu našeho soupeře. Ondra se Zuzkou i přes celkem solidní výkon podlehli Slukovi s Vazačovou a náš první debl dostal první důrazné varování od indonéského hráče ve službách Krumlova. Ani ve druhé "rundě" zápasů jsme neuspěli, Lucka nestačila na svoji jmenovkyni Černou a Honza zase na neuvěřitelně se zlepšujícího juniora Janáčka. Když pak Tomík prohrál oba nadějně rozehrané sety s Dominem a holky prohrály čtyřhru, začínalo se zdát, že naše kanárkově žluté bundy budou mít krutou symboliku. Naštěstí Ondra s Honzou vyhráli druhou čtyřhru a tak jsme získali alespoň čestný bod. Na závěr ještě Milan dostal školení od nejlepšího hráče v lize, Indonésana Tri Prasetya, ze kterého se dokonce musel zpovídat i v místní televizi. Výhra Krumlova byla zasloužená, kvalita krumlovských juniorů a především asijského hráče byla pro nás příliš těžkou překážkou, ale předvedené výkony předznamenávaly odhodlání do dalšího utkání.

Sokol Doubravka - USK Plzeň 5:3

Plzeňské derby se podruhé za sebou odehrávalo na neutrální půdě. Zatímco loni jsme si s městským rivalem, hrajícím ve zdecimované sestavě, s našimi posilami lehce poradili, letos byla papírová převaha na soupisce vysokoškoláků. Podle mých propočtů jsme měli mít šanci na remízu, pokud vyhrajeme obě mužské čtyřhry a dvě mužské dvouhry. Jenže chybička se vloudila a postavení čtyřher soupeře nám naše myšlenky trochu zkalilo. Nikoliv však odhodlání a tak jsme se do soupeře pustili hned od začátku. Ondra se Zuzkou nastupovali proti zatím neporaženému páru Kozová-Paleček v roli outsiderů. Využili však nepovedeného dne Tomáše a dokázali ve dvou setech vyhrát, což nám vrátilo úvahy na bodový zisk. Navíc Milan s Tomem vyhráli spolehlivě debla a Honza až nečekaně lehce přehrál Balihara - 3:0, to byl začátek z říše snů. Holky podle očekávání podlehly ve čtyřhře, ale Milan udolal ve třech setech Klimaje a zajistil nám tak remízu. Po očekávaných prohrách ve druhé čtyřhře a dvouhře žen, i když jak výkon Lucky, tak Ondry s Honzou byl celkem slušný, už zbýval jen zápas Tomáše se slovenským reprezentantem Vachálkem. Dosavadní výsledky posily vysokoškoláků Tomíkovi moc šancí nedávaly, ale on se soupeře nezalekl a vlétl do zápasu jako vítr. Trochu laxní přístup soupeře mu v podstatě nabídl první set, který Tom s díky přijal a dostal se na vítěznou vlnu. Ve druhém setu se mu podařilo získat mírný náskok, který zuby nehty hájil až do koncovky. Ta byla nejhezčí fází zápasu. Boj o každý milimetr kurtu a sítě, ve kterém měl vždy o něco pevnější nervy Tomáš, který vítězstvím 21:19 vybojoval pro náš tým cenné body za celkové vítězství.

Z Krumlova jsme tedy odjížděli s důležitými body, které doufejme, pomůžou našemu týmu k poklidnému průběhu nadstavbové části soutěže, v níž budeme bojovat o příslušnost k 1. lize i pro příští sezonu. Po sobotě je k tomu opravdu blízko.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Česká spořitelna, a.s.

Městský obvod Plzeň 4

Kooperativa pojišťovna a.s.

Jiří Trampota - FITSPORT

Nadace sportující mládeže

Sportovní portál města Plzně

Lubricant s.r.o.

WPB Capital

Lékárna na Slovanské

Chválenda - Restaurace Slovany

Město Plzeň

Plzeňský kraj


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec