Úvodní kolo 1. ligy - důležité body

Do dalšího ročníku druhé nejvyšší soutěže družstev vstoupili úspěšně badmintonisté TJ Sokol Doubravka. Soutěž se letos hraje poprvé pod názvem 1. liga, když ta nejvyšší byla přejmenována na extraligu.

Hned první kolo, které se hrálo na půdě městského rivala USK, postavilo před náš tým nelehké soupeře, se kterými předpokládáme souboj v dolní polovině tabulky. Od začátku tedy muselo družstvo, které nastoupilo v částečně pozměněném složení (s "hosty" Janem Zajíčkem a Zuzkou Jeřichovou) bojovat o důležité body.

TJ Sokol Doubravka - Astra ZM Praha 5:3

Utkání začalo hladkým vítězstvím Lucky a Lenky ve čtyřhře. Ideální start v podobě výhry v obou prvních zápasech však unikl Mírovi se Zuzkou v mixu až v koncovce třetího setu a stav byl 1:1. V dalších dvou zápasech nastoupili Honza s Ondrou ke čtyřhře a Lucka ke dvouhře. Předpokládané dva body ale nepřišly. Na vině byla výborně hrající Zuzka Klusoňová, která oplatila Lucce poslední porážku a vyrovnala na 2:2. Pomalu už jsme se začínali smiřovat s remízou, když Tomáš s Milanem dokázali vyhrát čtyřhru proti Osičkovi se Zahrádkou, když odvrátili i mečbol. Honza si dokázal po drobném klopýtnutí poradit s Honnerem, a tak byl rozhodující zápas na Tomášovi. Ten nedal Myšákovi nejmenší šanci a zajistil tak pro nás první vítězství v sezoně. Výsledek pak za Pražany ještě zkorigoval stále lépe hrající Zahrádka, na kterého Milan nedokázal najít účinnou protizbraň. - 5:3

TJ Sokol Doubravka - BaC Esiko Kladno 5:3

Souboj s tradičním soupeřem (loni tři remízy) byl poznamenán odchodem dlouholetých kladenských opor. Utkání začalo podobně jako to první - Lucka s Lenkou vyhrály čtyřhru a Míra se Zuzkou prohráli mixa - 1:1. I čtyřhry mužů dopadly nerozhodně - Milan s Tomášem hladce vyhráli, zatímco Honza s Ondrou podobně hladce prohráli. I třetí dvojice zápasů měla papírově dopadnout remízou - Zuzka bez problémů porazila Hončíkovou a Tomík v dalším zápase v nekonečné sérii podlehl Holečkovi - 3:3. Podle očekávání Honza porazil Týce a tak o celkové vítězství bojoval Milan proti Hohenbergerovi. Nejprve to nevypadalo moc dobře, když Milan prohrál první set. Poté ale získával postupně na kurtu převahu a nakonec dovedl pohledný zápas do vítězného konce a získal tak pro náš tým důležité vítězství.

Míra HUCL

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!