Kvalifikace o postup do první ligy - pojďme hoši pojďme do toho !!!

Už nějakou dobu neměla kvalifikace mezi účastníky některý z týmu z Doubravky. To co bylo tradicí kolem let 2006-2009 se na nějaký čas zastavilo a Áčko Doubravky se přesunulo z marných bojů o postup do druhé nejvyšší soutěže pevně mezi její účastníky. Netrvalo to dlouho a na dveře této soutěže bude letos v květnu klepat i Béčko. A že nebudou tyto dveře otevřené dokořán, to je na první pohled jasné. Jestliže jsem zmiňoval naši tradiční účast na tomto turnaji v minulých letech, tak hlavním rozdílem od této doby bude, že tentokrát rozhodně nebudeme favority. Ale naše odhodlání a chuť poprat se s nejlepšími týmy z ostatních oblastí není o nic menší. Paradoxem je, že tentokrát můžou teoreticky postoupit do ligy i dva týmy, pokud postoupí Prosek do extraligy a Liberecké Áčko se v nejvyšší soutěži udrží. Vše se rozhodne o víkendu 21.-22.května.

Ale pojďme popořádku, tedy třeba podle abecedy. Našimi soupeři budou postupně Benátky nad Jizerou, České Budějovice, Most a Prosek.

Benátky nastoupí pod vedením nestárnoucího Jardy Fröhlicha, který má okolo sebe kvalitní benátecké odchovance a bude takovým černým koněm soutěže, zvlášť, když se turnaj hraje na jeho palubovce.

České Budějovice jsou již tradičním účastníkem posledního týmového turnaje soutěže. Bohužel stejně tradiční bývá jeho umístění, když pravidelně končívá na posledním místě. Reálně to vypadá, že se s Jihočechy letos popereme o čtvrté místo.

Super Stars Most jsou jedním z favoritů na postup. Po letech získávání zahraničních posil zvučných jmen se mostečtí konečně dočkali postupu alespoň do kvalifikace a mají velkou šanci v ní i napoprvé uspět. Uvidíme, zda jim nebudou chybět zkušenosti z podobnými zápasy. Trio polských posil budí u soupeřů respekt, nikoli však strach.

Prosek je pro mě největším favoritem na postup. Pokud by postupovali dva týmy, nedovedu si představit, že by jedním z nich nebyl právě Prosek. Ještě před rokem prvoligový celek má ve svém středu velezkušené hráče, kteří neustále předvádějí kvalitní hru v párovkách. Otázkou je jak dokáží prosečští zvládnout náročný program několika utkání za den.

Podle papírových předpokladů by měli postoupit do první ligy týmy dva - podle mě Prosek a SS Most, ale jak jsme se již několikrát na vlastní kůži přesvědčili, kvalifikace je soutěž ošidná a fyzicky náročná a veškeré prognózy mohou vzít lehce za své. Důležitou roli mohou hrát právě zkušenosti a ty jsou na straně Proseku.

A také pozor na Doubravku !!! :)

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Město Plzeň

Plzeňský kraj

Chválenda - Restaurace Slovany

Jiří Trampota - FITSPORT

Česká spořitelna, a.s.

Lékárna na Slovanské

Kooperativa pojišťovna a.s.

Sportovní portál města Plzně

Nadace sportující mládeže

WPB Capital

Městský obvod Plzeň 4

Lubricant s.r.o.


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec