Play-off KP B - postup !!!

Také nižší krajská soutěž družstev měla letos vyvrcholení na závěrečném turnaji play-off nejlepších čtyř družstev. Po velmi vyrovnané sezoně neměl tento turnaj vysloveného favorita, ale naše "Déčko" do něj vstupovalo z první pozice po základní části, což se jevilo jako mírná psychická nevýhoda. Navíc se rozhodující bitvy měly odehrávat na neoblíbené půdě Bílé Hory, jejíž tělocvična našim zrovna nesedí. A když se k tomu ještě přidá domácí soupeř, tedy TJ Bílá hora "B", bylo na drama zaděláno.

Semifinále: Sokol Doubravka "D" - Bílá Hora "B" 5:3

Jak bylo již napsáno - neoblíbený silný soupeř v neoblíbené domácí hale. Nic, co by nechávalo kapitána před utkáním klidným, ale do bojů nastoupila tradiční a osvědčená sestava. Po úvodním rozehrávacím setu přišel vcelku jistý bod z mixa, zatímco na durhém kurtu se odehrával vyrovnaný a nervy drásající souboj jedniček Honzy a Adama. Dost možná klíčový duel pro vývoj utkání začal lépe Honza, ale Adam dokázal vyrovnat a třetí set byla taktická bitva až do koncovky. A jelikož Honza koncovky nerad, tak nakonec podlehl 23:25. Stav 1:1. Verča s přehledem vyhrála svoji dvouhru, zatímco první čtyřhra Lukáše s Honzou nevyšla podle představ a stav byl 2:2. Další dvojice zápasů měla leccos napovědět. Holky bohužel nedokázaly uhrát ve čtyřhře ani jeden set a tak Lukáš musel svoji dvouhru vyhrát. To se mu nakonec podařilo, když udolal Bartoníčka 21:19 ve třetím setu - 3:3. V nasazování zápasů v play-off dochází k paradoxům, že třetí muž sestavy hraje poslední dva zápasy většinou sólo a oba po sobě. To se stalo i Vackymu, který nejdříve nastupoval ke dvouhře proti Kotyzovi. Vacky zvládl svoji premiéru na výbornou a posunul tým do vedení 4:3. Před závěrečným zápasem čtyřhry tak byly počty příjemné - stačilo prohrát na tři sety s vyrovnaným skóre. V podstatě hned v prvním setu, který Petrové vyhráli 21:13 se rozhodlo. Soupeř už nenašel síly na zvrat a i druhý set vyhrála Doubravka a celkovým skóre 5:3 postoupila do finále.

Finále: TJ Sokol Doubravka D - Keramika Chlumčany 5:2

Ve finále čekal předpokládaný soupeř, kterého naši dokázali porazit dokonce i na jeho vlastní palubovce, což se letos nikomu jinému nepodařilo a i dlouhodobě je to spíše výjimečná záležitost. I proto si "déčko" proti Chlumčanům věřilo. Finále začalo nepovedeným mixem a povedenou dvouhrou naší jedničky, Honzy Brože - 1:1. Druhá runda zápasů měla být ale o hodně důležitější a vyrovnanější. Verča nečekaně lehce zvítězila ve dvouhře, zatímco Honza s Lukášem po vybojovaném prvním setu museli po prohře ve druhém do třetího. Ve vyrovnané koncovce ale zvládli dotáhnout důležitý zápas do vítězného konce a poslali svůj tým do slibného vedení 3:1. Holky ve vyrovnané čtyřhře neuhrály ani set a tak se veškeré naděje upínaly na vedlejší kurt, kde Lukáš těsně prohrál první set s Takáčem. Ve druhém za stavu 5:6 si soupeř podvrkl kotník a musel zápas vzdát - velká škoda, protože se rýsoval možná klíčový souboj o rozhodující bod. Nicméně bod v náš prospěch se počítal a do závěrečných dvou zápasů jsme šli s vědomím, že při dobrém bodovém zisku v jednotlivých setech by mohly stačit i dvě prohry na tři sety. Nejprve nastoupil Vacky proti Kabátovi, který byl v zápase velkým favoritem. První set dopadl podle předpokladů, 14:21. Ve druhém ale Vacky zvládl velmi vyrovnanou koncovku a splnil tak svůj úkol zisku setu. To by ale nebyl Vacky, aby nepřichystal nějaké překvapení (to jméno to má asi v genech ?). Při pocitu možnosti ukončit utkání jedním jediným vyhraným setem se udržoval ve hře i v setu třetím. Na konec ho dokázal vyhrát 21:18 a tak získal, stejně jako velký Vacky pro "béčko" rozhodující a definitivní bod, kterým se "déčko" stalo krajským přeborníkem v KPB a zajistilo si postup pro příští sezonu do KP A. Vítězství to bylo zcela zasloužené, protože ve velmi vyrovnaném startovním poli prohrál pouze jednou a to už v říjnu. Od té doby dvakrát remizoval a osmkrát v řadě, včetně play-off, vyhrál.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Plzeňský kraj

Sportovní portál města Plzně

Nadace sportující mládeže

Chválenda - Restaurace Slovany

Česká spořitelna, a.s.

Jiří Trampota - FITSPORT

Město Plzeň

Kooperativa pojišťovna a.s.

Lubricant s.r.o.

Městský obvod Plzeň 4

Lékárna na Slovanské

WPB Capital

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec