Play-off KPA - máme titul !

Letos poprvé rozhodoval o celkovém vítězi KP A družstev závěrečný turnaj play-off. Systém hry vabank tak nakonec zamíchal celosezónními výsledky soutěže. I když vhodnost systému play-off se zhodnotí až časem, dá se říci, že napínavé to určitě bylo a pokud by na místě byli nějací diváci, jistě by se bylo na co dívat.

Semifinálové dvojice určila tabulka základní části, takže jméno soupeře znaly týmy dlouho dopředu. My jsme se, podle dlouhodobých předpokladů, měli utkat s domácím USK.

Semifinále USK - Doubravka 4:4 (10:11)

Favoritem jsme rozhodně nebyli, ale v play-off se jakékoliv papírové předpoklady smazávají a my jsme navíc nastoupili poprvé v sezoně v plné sestavě. Naopak soupeři chyběla M.Osladilová, což nám dávalo větší naděje. Propočty před zápasem hovořili o tom, že by se mohla narodit remíza a rozhodovat by mohly sety. Začátek nám ale nevyšel podle představ. Tomášova slova "sejdeme se za stavu 2:0" jsme bohužel s Denisou v mixu nenaplnili a než jsme se stačili rozehrát, soupeř nám udělil lekci z rozehranosti a my jsme se zmohli jen na jeden uhraný set. Naštěstí na druhém kurtu Tomáš své předsevzetí splnil a porazil Otu 2:0, i když první set vybojoval až v koncovce - první důležitý moment. Následovala první čtyřhra mužů, v níž jsme podlehli 0:2 a dvouhra žen, kde Verča potvrdila dobrou formu a porazila Krystýnu 2:1. Po čtyřech zápasech tedy skóre 2:2 (5:5). Třetí dvojice zápasů už byla hrána s puncem nejvyšší důležitosti. Děvčata, Verča s Hankou, po prvním prohraném setu zabojovala a získala alespoň druhý set ve svůj prospěch - druhý důležitý moment. Nakonec ale holky ve třech setech prohrály. Mimo zájem diváků se trápil Ondra proti Bohmovi ve dvouhře. V prvním setu Ondra soupeřovu stranu kurtu nejen neviděl, ale ani netrefil. Gesta zmaru byla tentokrát na místě, protože pokud by existoval světový rekord v nevynucených chybách, Ondřej by ho jistě překonal. Vše pokračovalo i ve druhém setu beze změny. Soupeř bez problémů kráčel k vítězství až do stavu 19:12. Asi jen Ondra a Michal vědí, co se v ten moment stalo, ale pro nás bylo nejdůležitější, že Ondra nejen dokázal set otočit, ale i třetí set vyhrát a získat důležitý bod na 3:3. Ze všech důležitých momentů byl tenhle asi tím nejdůležitějším. Za vyrovnaného stavu chyběly sehrát dva zápasy. Vacky nastupoval ke dvouhře s Takáčem s vědomím, že nemá co ztratit. Vyrovnaný první set vyústil v překvapivě rychlou koncovku v Petrův prospěch a to nejdůležitější, tedy zisk setu, měl za sebou. Potom mu podle předpokladů došly síly a i když ve druhém setu ještě vzdoroval, nestačil na Romana v poměru 1:2. Před závěrečnou čtyřhrou byly tedy počty jednoduché - my musíme vyhrát na dva sety, soupeřovi stačí set. Musím říct, že tak koncentrovaný výkon od Vackyho už jsem dlouho neviděl a v podstatě jednoduše jsme vítězství 2:0 získali a tým se mohl radovat z postupu do finále.

Ve druhém semifinále tahalo BKV dlouho za kratší konec, ale nakonec zdolalo Bílou Horu 5:3 a mohlo se těšit na finále, v tu dobu ale ještě nevěděli proti komu.

Finále: BKV - Doubravka 5:6

Vlaštovky nastupovaly už v semifinále pouze s jednou ženou, což byl jejich handicap. Očekávaly, že utkání dospěje k prodloužení a tak velmi takticky vypustili mixa. Na začátku finále byl tedy stav 2:0 pro nás. Jako klíčový zápas se zdála dvouhra mezi Tomášem a Petrem Odvárkou. Tomáš bohužel tento zápas prohrál 1:2 a tak nakonec opravdu finále skončilo remízou 4:4, když všechny ostatní zápasy dopadly podle papírových předpokladů a nebyl ani zdaleka tak napínavé jako ty semifinálové.

V prodloužení nejprve náš mix Tomáš s Verčou nestačil na Voráče s Chmelíčkovou, díky neodehrané dvouhře žen ale byl stav 1:1 a celé utkání tak musela rozhodnout až poslední dvouhra mezi Vackym a Šípkovským. I když byl Vacky velkým favoritem, tak tíha okamžiku nebyla malá a proto Petr odehrál celý zápas koncentrovaně. Nakonec potvrdil své kvality a získal pro družstvo rozhodující bod, kterým nám vyhrál celý krajský přebor.

Všechny výsledky utkání play-off dokazují, že se sešla 4 vyrovnaná družstva a o našem celkovém úspěchu nerozhodl v největší míře talent a um, ale také velká dávka štěstí a také bojovnosti a týmové soudržnosti. Zrovna tak, jak jsme vyhráli, jsme mohli při troše smůly skončit čtvrtí, ale na to se historie ptát nebude a my jsme prostě vyhráli !!!

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže

Plzeňský kraj

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Lubricant s.r.o.

Město Plzeň

Kooperativa pojišťovna a.s.

Chválenda - Restaurace Slovany

Česká spořitelna, a.s.

WPB Capital

Lékárna na Slovanské

Městský obvod Plzeň 4

Jiří Trampota - FITSPORT

Sportovní portál města Plzně


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec