Poslední letošní GPA U19 - Dámská jízda

Nejstarší junioři mají pro letošek, co se jednotlivců týká, dobojováno. Na poslední GPA, které pro mnohé bylo také posledním juniorským turnajem vůbec, neboť příští sezonu budou startovat již pouze mezi dospělými, se do Prahy, kde Astra tento turnaj pořádala, nesjela úplně kompletní špička. Naše barvy hájily na turnaji hned 4 děvčata - Verča Čečková, Hanka Kolářová, Lucka Kolářová a Verča Úblová.

První dvě jmenované jely spíše překvapit a to se jim také povedlo. Verča hrála vyrovnanou bitvu s účastnicí MČR dospělých Myšákovou a Hanka dokonce postoupila do druhého kola přes zkušenou Terezu Jechovou.

Verča Úblová a Lucka Kolářová si chtěly především vylepšit své pozice na startu příští sezony. Verča bezpečně postoupila mezi osm nejlepších, kde ale podlehla největší favoritce turnaje, Lucii Černé z Českého Krumlova ve dvou setech. Vzhledem k jejímu mladému věku je ale čtvrtfinále mezi "devatenáctkami" slušný výsledek. Lucka postupně vyřadila domácí Kurzovou a ve čtvrtfinále potom svoji ligovou spoluhráčku Zuzku Jeřichovou. V nedělním semifinále se střetla s nedávnou medailistkou z MČR dospělých Terezou Lajdovou. Hned od začátku začala Lucka dodržovat jasně stanovenou taktiku a ta přinášela ovoce. Vyrovnaný set rozhodly dvě chyby soupeřky v závěru - 21:19. Terka se nezdála být úplně ve své kůži, což se také potvrdilo, když v přestávce v polovině druhého setu po domluvě s trenérkou Markétou Osičkovou zápas skrečovala. Ukázalo se, že Terka hraje s teplotou a zamířila tak z kurtu rovnou do postele. To ale nic nemění na tom, že Lucka hrála zápas velmi bojovně a takticky zodpovědně.

V poledním finále se proti Lucce postavila "stará známá" soupeřka - Katka Krejčová. Odveta za nedávnou porážku na lize vyšla Katce dokonale. Oproti minulému zápasu, který spolu obě děvčata hrála před dvěma týdny i oproti semifinále, kde Katka po dlouhé sérii porážek konečně porazila Lucku Černou, se Katce dařili překvapivé rychlé údery od sítě, které Lucce dělali velké problémy. Přesto trpělivou pestrou hrou, opakovaným zpomalováním výměn a maximálním nasazením hrála Lucka vyrovnaný zápas, kde ale navrch měla takřka po celou dobu její soupeřka. Vítězství Katky bylo naprosto zasloužené, ale výkon Lucky byl i přesto vynikající, dokázala u hry přemýšlet a pokud to jen trochu šlo, snažila se držet soupeřku v pomalých a pohyblivých výměnách. Za toto si Lucka zaslouží pochvalu.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Sportovní portál města Plzně

Lékárna na Slovanské

Lubricant s.r.o.

Jiří Trampota - FITSPORT

WPB Capital

Kooperativa pojišťovna a.s.

Město Plzeň

Městský obvod Plzeň 4

Česká spořitelna, a.s.

Nadace sportující mládeže

Plzeňský kraj

Chválenda - Restaurace Slovany


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec