Turnaj v Dánsku (Fredericia 21.-23.10.2011)

Tradiční záležitost, na kterou vyjíždíme pravidelně s podporou České obce sokolské. Letos na turnaj, na kterém startovalo bezmála 850 hráčů ze 4 zemí (Dánsko, Německo, Polsko, Česká republika) vyjela naše výprava v počtu 22 hráčů, 6 dospělých a 2 řidiči cestovní agentury Šumava Tour. Původně se přihlásilo 26 hráčů v kategoriích U11 až U19, ale pro nemoc či zranění museli na poslední chvíli čtyři hráči účast zrušit. Pořadatelé však dokázali na změny reagovat a tak všichni absolvovali soutěže v obou vypsaných disciplínách, tedy dvouhře a čtyřhře.

Dlouhá cesta (je zapotřebí ujet něco přes 1000 km) absolvovaná přes noc a dvě noci ve třídách na karimatkách, nezvyklý systém soutěže (skupiny, skupiny a zase skupiny), ale na druhé straně nádherný sportovní komplex ve Fredericii, haly v její blízkosti (suma sumárum má pořadatel k dispozici bezmála 60 kurtů) a všestranná péče organizátorů - to vše dělá z turnaje pořádaného DGI nevšední záležitost. Výběr ČOS letos tvořili hráči Sokola Radotín - Meteor Praha a Sokola Doubravka. Obvyklým účastníkům, mezi něž patří Sokol Č. Budějovice, Sokol Dobruška a další, zabránily v účasti kolize termínů akce s kvalifikačními turnaji v oblastech.

Nejlépe se dařilo:

Ale i ti, co se neumístili na medailových postech, se snažili o co nejlepší výkony. Povšimli jsme si velkého zlepšení hry Elišky Syřínkové a Anety Baštářové, ale taky skutečnosti, že některým hráčům doposud dělají problémy základní údery (podáním počínaje a bekhendem konče) a věříme, že i hráči zaregistrovali, na čem je zapotřebí dál pracovat.

Pořadatelé letos (v historii turnaje poprvé) odměnili hráče umístěné na prvních dvou místech v obou disciplínách a všech věkových kategoriích hodnotnými cenami a tak v několika případech si mohli naši hráči kromě dobrého pocitu z umístění vychutnat i radost ze získaných cen (rakety, ručníky, batohy).

Nikdo se neztratil ani k žádným materiálním škodám nedošlo, nikdo nic neprovedl a všichni (dá se říct) dodržovali stanovená pravidla. I cesta proběhla bez problémů a tak můžeme být s účastí na letošním turnaji ve Fredericii spokojeni. Doufejme, že spokojena byla i metodička odboru sportu České obce sokolské Blanka Blandová, která s námi na turnaj tentokrát (v několikaletém období podpory naší účasti ČOS vůbec poprvé) vyjela.

Za oddíl badmintonu T. J. Sokol Plzeň - Doubravka

Ing. Milada Nováková

V Plzni 1.listopadu 2011

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Plzeňský kraj

Sportovní portál města Plzně

Česká spořitelna, a.s.

Město Plzeň

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Městský obvod Plzeň 4

Jiří Trampota - FITSPORT

WPB Capital

Lékárna na Slovanské

Kooperativa pojišťovna a.s.

Lubricant s.r.o.

Nadace sportující mládeže

Chválenda - Restaurace Slovany


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec