Bronzový ročník 1.ligy

Ještě není ani konec února a již je odehrána kompletní sezona 1.ligy smíšených družstev. Očekávaný vyrovnaný boj mezi všemi družstvy byl nakonec ještě dramatičtější, než se předpokládalo. Z celkových odehraných 39 utkání jich neuvěřitelných 28 skončilo nejtěsnějším rozdílem 5:3 !!! Dalších 5 skončilo remízou a jen 6 utkání mělo jasného vítěze. Těsné souboje byly k vidění jak v souboji o postup do extraligy tak v souboji o sestup do krajského přeboru.

Před sezonou posilovala družstva velmi výrazně: Nováčci z Mostu a Benátek vsadili na zahraniční posily z Polska resp. Chorvatska, USK Plzeň ke své tradiční opoře, Slovákovi Vachálkovi, získalo jednoho z dlouhodobě nejlepších západočeských hráčů, Přemka Voráče, Kladno promíchalo sestavu s bývalým extraligovým družstvem Proseku a Chemíčka Ústí angažovala nejlepšího juniorského deblistu, Tomáše Skálu. Pouze Český Krumlov odehrál sezonu pouze s vlastními odchovanci.

Ve světle nabitého startovního pole jsme i my posílili kádr, abychom mohli konkurovat ostatním. K již tradiční posile, Honzovi Zajíčkovi jsme získali hlavní eso v osobě Honzy Štiky ze Spojů, ke kterému se ještě na poslední chvíli přidal i tmelič kolektivu a hecíř Honza Bednář. Všechny tyto posily přispěly k celkové dobré pohodě v týmu k bojovné náladě, která byla dobrým základem k úspěchu.

Za klíčový okamžik považuji osobně 2 vítězství v prvním kole nad Krumlovem a Ústím, kde jsme využili 100% domácí prostředí a získali cenná vítězství nad obávanými a silnými soupeři. Naopak druhé kolo nevyšlo vůbec a pod dvou porážkách jsme se vrátili do středu tabulky. Velmi jistým výkonem ale naši hráči rozhodli ve 3.kole o tom, že bude zase po dvou letech hrát Doubravka o titul. Výchozí pozice byla více než dobrá, druhé místo a první kolo na domácí půdě. Bohužel však hned po prvním kole jsme šanci bojovat o vytoužený titul dvěma porážkami ztratili a nezbylo nám než asistovat Mostu a USK při souboji o postup do baráže o extraligu. V posledním kole jsme nejprve potrápili pozdějšího vítěze, Super Star Most a potom v závěrečném utkání sezony konečně porazili městského rivala USK, které ale před tím ztratilo šanci na celkové vítězství v lize prohrou ve vzájemném utkání s Mostem.

Celkově tak bronzová příčka a zakončení výhrou v derby určily tuto sezonu jako mimořádně úspěšnou, sice jsme nevylepšili ani nevyrovnaly naše maximum z roku 2010, ale v tak vyrovnané konkurenci je takový výsledek nesmírně cenný a kvalitní.

Díky všem hráčům za jejich výkony na kurtu (i mimo něj :)

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

WPB Capital

Lubricant s.r.o.

Sportovní portál města Plzně

Česká spořitelna, a.s.

Chválenda - Restaurace Slovany

Nadace sportující mládeže

Město Plzeň

Plzeňský kraj

Jiří Trampota - FITSPORT

Kooperativa pojišťovna a.s.

Městský obvod Plzeň 4

Lékárna na Slovanské

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec