1.kolo družstev (1.liga, KPA) - úspěchy i zklamání

Každoročně netrpělivě očekávaný začátek týmových soutěží připadl letos na nejzazší možný den, 15.10., tedy den, kdy zároveň končí lhůta pro schválení hostování. Týmy tudíž byly již v plné síle, nažhavené na start nového ročníku.

1.liga - Sokol Doubravka A

Ligové družstvo letos doznalo několika změn. Ze Spojů jsme získali posily jmen zvučných - Štika, Bednář, v dívčí části se poprvé zapojila naše mladá naděje Verča Úblová. Po počátečních nejistotách ohledně zdravotního stavu, jsme nakonec nastoupili kompletní, což se ukázalo jako velmi důležitý faktor. Jména soupeřů budila respekt, neboť oba týmy, jak Ústí tak Krumlov, loni jen těsně nevyhrály celou soutěž. Pro nás však hovořilo domácí prostředí a odhodlání získat pár cenných bodů, které by se mohly na konci soutěže počítat. Začátek, který jsme jen těžko mohli předpokládat, nám nakonec vynesl plný počet bodů, a to hlavně díky výborným výsledkům ze singlů, kde Honzové zaznamenali 100% bilanci a přidali na naše konto důležité body, které deblisté dokázali vždy dotáhnout na potřebný počet 5, což znamenalo naše vítězství. Věřme, že forma a zdraví se bude našich hráčů držet i nadále, aby mohli ukázat, co v nich je.

KPA - Sokol Doubravka B, Sokol Doubravka D

Po delší době máme v nejvyšší krajské soutěži dva zástupce. Loňský vítěz KPB, naše "Déčko" si pro letošek může zahrát s těmi nejlepšími. Začátek jim nevyšel úplně špatně, byť nezískali ani jeden bod. V derby, které musí logicky celou soutěž začínat, vystrašili v úvodních zápasech "Béčko", ale poté již nestačili a prohráli 1:7. Odpoledne potom nastoupili na půdě jednoho z tradičních favoritů BKV. Vlaštovky letos nastupují bez své největší opory, Přemka Voráče, a tak naši pomýšleli na bodový zisk. Ten bohužel ležel na dámské dvouhře, kterou Terezka vyhrát nedokázala, a i když se statečně byla až do konce, konečnou porážku 3:5 se odvrátit nepodařilo. Béčko se po derby přesunulo na půdu USK, kde se postavilo místním favoritům ve hodně zdecimované sestavě. Nakonec mohlo být rádo, že Tomáš odvrátil alespoň hrozbu nelichotivého kanára - 1:7.

Obě soutěže budou ještě hodně dlouhé a tak první kolo jen napovědělo, jaké jsou ambice jednotlivých týmů. Ani jeden z nich však ještě nemá nic jistého a boje budou pokračovat v prosinci. Držíme palce.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Lékárna na Slovanské

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

WPB Capital

Plzeňský kraj

Město Plzeň

Chválenda - Restaurace Slovany

Kooperativa pojišťovna a.s.

Lubricant s.r.o.

Jiří Trampota - FITSPORT

Městský obvod Plzeň 4

Česká spořitelna, a.s.

Sportovní portál města Plzně

Nadace sportující mládeže


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec