Soustředění Dobřichovice 2011

Základní charakteristiky: termín 24.-31.července, 26 hráčů a hráček ve věku 9 až 17 let (z oddílů Sokola Doubravka, USK, Křemže a B.Hory), 4 dospělí, 2 pomocné trenérky. Žádné úrazy, žádné větší problémy, žádné předčasné odjezdy - pohoda a vcelku bezproblémový průběh.

Sešli jsme se v neděli večer a naší první společnou akcí (po ubytování a převozu stojanů z nové haly do tělocvičny ve staré budově) byla večeře. Předem zaslaný jídelníček a akceptování připomínek k němu byla velmi pozitivní záležitost. Nicméně pro příští rok pravděpodobně navrhneme sejít se v neděli večer (až po večeři), začít pondělní snídaní a ponechat snídani formou švédských stolů po celý týden našeho pobytu (někteří jedinci totiž vracejí i šunku ! ).

Po seznámení s programem, rozdělením do skupin (A,B,C s ohledem na věk a výkonnost) jsme si trochu zapinkali. Bylo vidět, že někteří se už nemůžou dočkat, až vyběhnou na kurt. Ranní výběhy s Tomášem byly jako minulý rok dobrovolné. Zúčastňoval se jich různý počet hráčů, Adam Čechura nechyběl ani jednou. Krátké ranní proběhnutí po oválu spojené s venčením čtyřnohého účastníka soustředění - Jacka (jinak yorkšírského teriéra) - bylo ovšem povinné. Nutno říct, že to všichni přijali jako fakt a nikdo se neulejval. Tréninky ve velké tělocvičně vedl Honza Přinda, v malé Martina Kolářová, venku Tomáš Knopp. Na prvních dvou stanovištích pomáhala střídavě Lucka (Kolářová) a Verča (Úblová). Všichni trenéři měli rozpis tréninkových hodin předem k dispozici stejně jako návrh rozdělení do jednotlivých skupin. Trochu škoda, že připomínky a návrhy na zásadní změny uspořádání nenavrhli někteří vůbec, někteří pak až v samém závěru soustředění. Pro příští rok z toho vyplyne návrh na úpravu programu, do kterého si pak sami trenéři zasadí jednotlivé účastníky soustředění.

V programu soustředění nechyběly tradiční záležitosti: třetí den byl program omezen jen na dopoledne a skupina vyrazila odpoledne vlakem do Berouna. Návštěva místního nádherného akvaparku patří k nejoblíbenějším součástem programu. Čtvrteční odpoledne mělo být zpestřeno cvičením se Sabinou Kočovou, které se ale tentokrát nesetkalo s příliš pozitivní odezvou. Nicméně podvečerní a večerní masáže (byť šlo jen o čtvrthodinové masáže šíje a ramenou) byly přijaty s nad- šením. Sabina svůj pobyt hodně protáhla, aby uspokojila všechny zájemce - odjížděla až po 22.hodině.

Novinkou bylo karaoke. Líbilo se všem a přes počáteční mnohdy odmítavý postoj se nakonec zapojili beze zbytku všichni. Ne každému je dáno umět všechno - snahu však měli i ti, kterým do vínku velké množství pěveckého talentu dáno nebylo. Tradičně jsme vyhodnotili víceboj, pořádaný letos ve třech disciplínách (hod badmintonovým míčkem, člunkový běh s přenášením míčků a pře-skoky přes švihadlo na jedné noze po dobu 1 minuty). Výsledky přinesly několik překvapení, ale i po-tvrzení některých skutečností, o kterých vědí hráči i jejich trenéři. Mezi staršími kluky byl celkově nejlepší Adam Čechura, mezi děvčaty Anna Legátová, mezi mladšími kluky Jan Viktora a děvčaty Eliška Zemková.

Novinkou byl taky turnaj dvojic dospělých s dětmi, na který jsme pozvali rodiče. Ne všichni samozřejmě pozvání přijali; někteří odmítli kvůli jiným aktivitám, někteří se na turnaj v badmintonu necítili dost připravení. Ti, co přijeli, si ovšem hru jaksepatří užili. Škoda, že změna počasí, ke které došlo ze čtvrtka na pátek, nám znemožnila zapálit tradiční táborák - lilo a lilo. Připravené dřevo tak zůstalo pro další účastníky a zakoupené buřtíky nám ochotný personál upekl v troubě. Pravda, nebylo to to pravé ořechové, ale byli jsme za to vděčni. Když ještě Tomáš s Honzou přesvědčili kuchařky k upečení švestkového koláče, usoudili jsme, že letošní soustředění snad vážně nemělo chybu…

Tak zase za rok (29.7.- 4.8.2012) se budeme těšit

Milada Nováková
Srpen 2011

Za organizátory se těší Milada Nováková

Činnost podporují

Nadace sportující mládeže


Městský obvod Plzeň 4


Magistrát města Plzně  

Kooperativa pojišťovna a.s.
     

Úvod :: Areál :: Akce :: Sokolská všestrannost :: Sportovní oddíly :: Fotogalerie :: Historie :: Reklama v areálu :: Ke stažení :: Kontakt
© 2008 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka :: webmaster: prindatomasZAVINACseznamTECKAcz

Valid XHTML 1.0 Strict                Valid CSS!