Badmintonová sobota

Doslova za svátek badmintonu by se dala označit sobota 28.1. na 25.ZŠ. Několik utkání nabídly obě tělocvičny, kde se vystřídalo neuvěřitelné množství hráčů. Místy až chaotický pohyb družstev se nakonec s vypětím sil podařilo zvládnout a tak mohly proběhnout boje ve všech soutěžích, ve kterých startují západočeský družstva - od 1.ligy až po KP M.

1.liga - Plzeň versus Most

Přirozeně největším tahákem soboty byly boje prvoligových plzeňských družstev s Mostem o vítězství v naší druhé nejvyšší soutěži. Překvapivě se letos dostaly do bojů o titul oba plzeňské týmy, které zpravidla v posledních letech bojovaly o záchranu a také nováček soutěže, Super Stars Most. V základní části skončila všechna vzájemná utkání nejtěsnějším výsledkem 5:3 a to se opakovalo i v prvním nadstavbovém kole. Bohužel pro nás byly oba výsledky psány s trojkou napřed, protože jsme obě utkání prohráli.

Sokol Doubravka : Super Stars Most 3:5

Utkání začalo celkem pozitivně, když Milan s Lenkou v mixu a Honzové v deblu vyhráli první sety. Potom ale v mixu došlo k obratu a po první rundě zápasů bylo srovnáno 1:1. Ani ve druhé se nepodařilo ani jednomu z týmů vytvořit si náskok. Děvčata prohrála čtyřhru, naopak Milan s Ondrou svoji čtyřhru vyhráli - 2:2 po párovkách. Po delší pauze nastoupil k zápasu za Doubravku Tomík, měl však pozici velmi těžkou a nejlepšímu hráči ligy, polákovi Dziolkovi podlehl ve dvou setech. Situaci potom vylepšila Lucka přesvědčivou výhrou ve dvouhře a mohla sledovat dramatický zápas Honzy Z. proti Valentovi. Honza měl za stavu 20:18 ve třetím setu dva mečboly, ale ani jeden nedokázal využít a nakonec prohrál s mladým Valentou. Remízu mohl zachránit Honza Š. proti druhé polské posile mosteckých. Po prvním setu to vypadalo na jasnou záležitost pro Štikouna, ale potom trochu došly síly a nakonec se z vítězství radoval Most.

Sokol Doubravka - USK Plzeň 3:5

Ani utkání s městským rivalem nám nevyšlo podle představ. Prohraný mix a vyhraná čtyřhra ještě nebyly tak špatné, ale ve druhém sledu zápasů jsme očekávali minimálně jeden bod. Bohužel jak Honzové tak těsně i holky shodně své debly prohrály a my jsme šli do dvouher za stavu 1:3. Lucka sice dokázala korigovat na 2:3 a Honza Z. dokonce v koncovce 3.setu vyrovnat na 3:3, ale závěr nám vůbec nevyšel a ani Milan proti Vachálkovi ani Tomík proti Voráčovi nedokázali tříseťáky vyhrát a museli jsme se tak smířit s porážkou.

Před posledním kolem jsme vypadli ze hry o konečné vítězství v lize. Souboj se nyní odehraje pouze mezi USK a Mostem, my budeme chtít ale do tohoto boje promluvit na kurtech co nejlepším výkonem v závěrečném kole, které se odehraje opět v Plzni, tentokrát ale na půdě USK.

SKP A - souboj s favority

Sokol D - BKV 3:5
Sokol D - USK 4:4

Jen přes dveře od ligového dění se odehrávaly sice méně sportovně kvalitní, nikoliv však méně dramatické boje krajského přeboru. Družstvo D přivítalo Vlaštovku a chystalo se ji řádně potrápit a oloupit o cenné body. Trápení se podařilo, loupení bohužel ne, protože Sokolíci prohráli 4 ze 6 (!!!) třetích setů. Nejvíce zamrzela prohra Vojty se Soukupem 19:21 a dobře rozehraného prvního deblu Švimbiho s Filipem. Díky překvapivému vítězství Verči nad Chmelíčkovou byl konečný výsledek 3:5 a i přes solidní výkon zůstalo Déčko v roli poraženého.

Plány na bodový zisk ale přesto nezůstaly nenaplněny. Odpoledne nastoupilo Déčko proti dosud vedoucímu USK. Nutno říci, že domácí našim situaci značně ulehčili, jelikož nastoupili ve velmi redukované sestavě a tak stav díky skrečím byl na začátku utkáni již 0:2. Přesto ale zaslouží pochvalu zejména Filip za vyhranou dvouhru. Kapitán Honza potom ještě přidal čtvrtý, remízový, bod a překvapivý bodový zisk byl na světě. Doufejme, že Déčku tato remíza dopomůže k vymezenému cíli, postupu do play-off. O ten bude ale muset ještě tvrdě bojovat v posledním kole s přímými soupeři a má ho tak jasně ve svých rukou.

Sokol B - Bílá Hora 5:3
Sokol B - USK 7:1

Béčko předehrávalo svoje prví utkání již v úterý na Bílé Hoře a kvůli značnému promíchání sestavy (dvouhru za družstva jsem hrál naposled v roce 2007) jsme nakonec brali výhru "pouze" 5:3.

Očekávaný souboj o první místo tabulky s USK nám soupeř nečekaně ulehčil sám. Sestava, se kterou přijel na sobotní utkání byla více než provizorní a tak jsme my, naopak v téměř kompletní sestavě, mohli vysokoškolákům oplatit prohru z prvního vzájemného duelu na jejich kurtech. Vzhledem k odpolednímu výsledku USK s naším Déčkem jsme se posunuli na první místo tabulky, které by nám zaručilo papírově lehčího soupeře do semifinále play-off. V posledním kole ho ale musíme potvrdit na horké půdě BKV.

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Lubricant s.r.o.

Chválenda - Restaurace Slovany

Kooperativa pojišťovna a.s.

Lékárna na Slovanské

Město Plzeň

Plzeňský kraj

Sportovní portál města Plzně

Česká spořitelna, a.s.

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Jiří Trampota - FITSPORT

WPB Capital

Nadace sportující mládeže

Městský obvod Plzeň 4


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec