3. kolo OP A – boj o play-off

vloženo 15.12.2013 | badminton

Každoročně se v předvánočním kole oblastního přeboru družstev láme základní část do své druhé poloviny. Poslední dobou je to kvůli účasti 2 našich družstev i doba druhého vzájemného utkání. Letos jsme se rozhodli odehrát bratrovražedný boj na ryze domácí půdě – v Sokolovně. Vzájemné sokolské řeži ale předcházela dvě velmi důležitá utkání, která měla leccos napovědět o našich šancích pro blížící se play-off.

Sokol Doubravka B – TJ Bílá Hora            5:3

Papírově celkem pohodové utkání se na kurtech změnilo v těžký boj o vítězství. Leccos naznačila jasná prohra v mixu. Naštěstí ostatní párovky,i když dvakrát velmi těsně, vyzněly v náš prospěch. Především výhra Toma s Vackym 24:22 ve třetím byla tzv.“na jistotu“. 3:1 po deblech měl být základ pro pohodové vítězství, ale vše se ještě zkomplikovalo Jéňovou prohrou. K dalšímu překvapení už ale nedošlo a výhra 5:3 zůstala naštěstí doma.

BKV Plzeň – Sokol Doubravka D                              3:5

V důležitém utkání co do boje o 3.-5.příčku měli výhodu domácího prostředí soupeři. Poté, co jsme si kurty zametli a vyhnali z tělocvičny myš, se ale v Malesicích dařilo více nám. Podařený mix vyrovnal bodovou ztrátu z druhé čtyřhry. Podle očekávání jsme prohráli 1.dvouhru a dámský debl a naopak vyhráli 3.dvouhru. Zbylé 3 zápasy byly tedy pro konečný výsledek určující. Nečekaně hladce nám vyšla dámská dvouhra, když Verča perfektním výkonem vybojovala bod. Rozhodující bod na remízu jsme potom v zápase plném koncovek s haldou štěstí vybojovali se Švimbim v prvním deblu. S vědomím již splněného cíle, začínal se v poslední dvouhře pomalu ale jistě rozehrávat náš kapitán Honza k vynikajícímu výkonu i výsledku. První set ještě snadno prohrál, ve druhém ale uvrhl soupeře do chvílemi beznadějné pozice „kazícího střelce“. V tu chvíli, a v podstatě až do koncovky třetího setu, prožíval Honza to, na co jsme většina z nás zvyklá spíše opačně, dařilo se mu na co sáhl, zatímco soupeři nešlo prakticky nic. I přes krátké zaváhání na konci zápasu dovedl náš tým v celku bezpečně k překvapivé výhře na hřišti soupeře.

Sokol Doubravka D – Sokol Doubravka B             3:5

Přátelské derby bývá vždy přátelské pouze „před“ a „po“. Béčko oproti rannímu, ne příliš vydařenému utkání, pozměnilo sestavu, a i když se někomu může zdát, že derby vypustilo, nakonec se prokázaly papírové předpoklady. Všechno pro nás přitom začalo solidně. Po chvilkovém „rozjímání“ Déčko vyhrálo mix a díky extrémně nepovedenému „příjmovému“ závěru Kuby s Jéňou také druhou čtyřhru. Béčko ovšem kontrovalo výhrami v dámském a prvním mužském deblu – 2:2 po párovkách. To bylo pro Déčko velmi nadějné vzhledem k nasazení singlů. Jenže na kurtu dopadlo vše trochu jinak. Filip dlouho přesvědčoval sám sebe, jestli může dnes vyhrát. Nakonec to naštěstí pochopil. Naopak Švimbi si proti Pavoukovi příliš šancí neužil – 3:3. O konečném výsledku tedy rozhodli dvě dvouhry – Verča se statečně prala až do konce ale přece jenom nestačila na Hanku. I Honza se rval, co to šlo, ale problém byl v tom, že to moc nešlo. Koncovka, resp.celý třetí set, byl zcela v režii Toma a Déčko se tak, i když v historicky nejlepším výsledku, muselo znovu smířit s porážkou. V následném „hodnocení“ zápasů u Havránka se ale oba týmy opět usmířili a společně budou bojovat o postup do play-off v dalším kole v únoru.

Míra Brychta

Vloženo 15.12.2013