3.kolo 1.ligy - Plzeňská pohádka

3.kolo bývá v naší druhé nejvyšší soutěži už po léta velmi dramatické a rozhodující pro další průběh sezony. Týmy se po něm rozdělí na úspěšné a neúspěšné, na ty, které budou hrát o postup a na ty, které se budou rvát o záchranu. Letošní velmi vyrovnaný ročník dával šanci na postup v podstatě všem týmům, jelikož bilance vzájemných zápasů byla vzácně vyrovnaná. Náš tým držel po druhém kole postupovou třetí pozici a před námi byli soupeři, kteří mají zdánlivě něco společného, jejich starosti byly ale před utkáními zcela rozlišné. Zatímco jeden nováček soutěže - Super Stars Most, se vyhříval na prvním místě a postup do horní poloviny tabulky měl už jistý, Benátky se, jakožto druhý nováček, krčily na předposledním místě, ovšem nikoli bez šance na zvrat. Situace pro nás měla být o to těžší, že boje se odehrávaly na půdě právě vedoucího celku Super Stars Most.

Sokol Doubravka : Super Stars Most 5:3

Možná právě jistota postupu přiměla lídra soutěže pošetřit svoji největší hvězdu a tak naše šance výrazně stouply. Poprvé náš kapitán postavil naši jedničku, Honzu Š. na singla a změna se vyplatila. Obětí byl sice prohraný mix, ale výhra Honzů v prvním deblu ponechala stav vyrovnaný. Také následující dvě třísetové bitvy nedovolily ani jednomu z týmů ujmout se vedení - holky těsně prohrály koncovku třetí sady 20:22, ale Ondra s Milanem dokázali proti velmi silnému páru soupeře získat cenný bod na 2:2. Rozhodnout tedy musely dvouhry. Klíčová se ukázala být ta dámská, ve které Lucka i přes time-out ve druhém setu dokázala potvrdit roli favoritky. Ve zbylých dvouhrách pak již Milan s Honzou Š. přidali v poklidu rozhodující body a vítězství bylo na světě. Za zmínku ale stojí i dobrý výkon Honzy Z. proti juniorskému reprezentantovi Valentovi.

Sokol Doubravka : Benátky nad Jizerou 6:2

K jistotě postupu bylo zapotřebí k rannímu bodovému zisku přidat ještě pojistku proti Benátkám. Sestava se vrátila do zaběhnutých kolejí a náš kapitán měl opět šťastnou ruku při jejím psaní. Důležité body získal mix Honza Š.-Lenka a debl Milan-Ondra. Po vítězství Honzů v prvním deblu a prohře holek byl stav po párovkách 3:1 pro nás, což dávalo velkou šanci na vytoužené vítězství. Jistý výkon obou Honzů a Milana v singlu dopřál Lucce možnost dovolit si proti chorvatské posile benáteckých i prohrát a i přesto jsme se radovali z vítězství 6:2 a postupu do bojů o titul.

Konečná bilance po základní části je tedy pro plzeňské týmy více než lichotivá. V posledních letech se již stává tradicí, že se takřka kompletní sezona hraje v Plzni, ale po Novém roce hostily plzeňské tělocvičny spíše boje o udržení. Letos tomu bude k radosti všech jinak a v lednu a v únoru se můžeme těšit na líté boje o titul a možnost poměřit se s českou badmintonovou elitou v baráži o extraligu. Dosáhne na ni některý z plzeňských týmů....? Doufejme, že to bude ten, v němž hraje nejvíce Honzů :).

Míra Hucl

Rychlé odkazy


Nejbližší akce

Žádné akce k zobrazení

další akce

Činnost podporují

Město Plzeň

Jiří Trampota - FITSPORT

Kooperativa pojišťovna a.s.

WPB Capital

Lékárna na Slovanské

Plzeňský kraj

Nadace sportující mládeže

Městský obvod Plzeň 4

Chválenda - Restaurace Slovany

Lubricant s.r.o.

Česká spořitelna, a.s.

INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Sportovní portál města Plzně


Počítadlo přístupů

Počítadlo přístupů od 3.10.2010
od 4.10.2010


     
© 2008 - 2023 T.J. Sokol Plzeň - Doubravka | webmaster: adminZAVINACsokoldoubravkaTECKAcz
Vytvořil Tomáš Přinda | Spravuje Tomáš Borkovec